Wiedeń, Zakole Dunaju

wycieczka 3 dniowa

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 4021 317, 77 441 15 15

rezerwacja@sindbad.pl

Vienna 1567865

Wiedeń, Zakole Dunaju – 3 dni

Program ramowy

1 dzień

Zbiórka uczestników wycieczki, przekroczenie granicy, bezpośredni  przejazd w kierunku Austrii. Przyjazd do centrum stolicy Austrii. Zwiedzanie WIEDNIA rozpoczniemy od objazdu autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego „Ringiem”. Podczas objazdu zobaczymy budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. Następnie spacer po Starym Mieście m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, na której mieszkał kiedyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben. Zobaczymy również rezydencję zimową Habsburgów – Hofburg, spacerując najważniejszymi dziedzińcami. Na głównym placu miasta podziwiać będziemy (z zewnątrz) katedrę św. Szczepana, słynną z kolorowych dachówek. Zwiedzimy także Operę Wiedeńską – jedną z najbardziej znanych scen operowych świata oraz pełen barw i niezwykłej architektury – Dom Hundertwassera.  W trakcie zwiedzania czas wolny. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie z zewnątrz Belwederu – barokowego pałacu księcia Eugeniusza Sabaudzkiego  z imponującą panoramą Wiednia. Następnie przejazd do Schonbrunn – pałacu wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie barokowej rezydencji Habsburgów, w której poznamy historię rodu oraz pełne przepychu komnaty cesarskie. Czas wolny w pięknie urządzonych ogrodach kompleksu. Przejazd na Prater – najstarsze wesołe miasteczko Europy z Diabelskim Młynem – najsłynniejszy symbol Wiednia, czas wolny na mieście. Przejazd na wzgórze Kahlenberg, znane każdemu Polakowi jako miejsce Odsieczy Wiedeńskiej i „bitwy pod Wiedniem” dowodzonej przez Króla Polski Jana III Sobieskiego – panorama miasta. Na zakończenie dnia przejazd do dzielnicy Grinzing – „winnicy wiedeńskiej” na  regionalną kolację w lokalnej gospodzie – przykładowe menu: przystawka (różne pasty, chleb) lub zupa, główne danie „talerz fiakierski“ (pieczeń wieprzowa, baleron na ciepło, kiełbaska, kapusta, opiekane ziemniaki), deser – strudel jabłkowy i serowy, 1/8 l wina, woda w karafkach na stołach. Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Wyjazd z hotelu do malowniczego regionu WACHAU, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, gdzie podróżować będziemy wzdłuż Dunaju, winnic, sadów morelowych i malowniczych, średniowiecznych miasteczek. Zwiedzimy barokowe opactwo Benedyktynów w MELKU, o którym pisał Umberto Eco w powieści „Imię Róży”. Następnie odbędziemy podróż statkiem, której celem będzie miasteczko DÜRNSTEIN. Zwiedzanie miasteczka, w którym znajdują się ruiny zamku i fragmenty murów średniowiecznych wraz z najstarszą bramą. Czas wolny na zakup pamiątek i regionalnych wyrobów morelowych z których słynie region Wachau (konfitury, nalewki, Schnapsy, wina). W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku granicy austriacko-czeskiej. Zakończenie wycieczki w godzinach nocnych.

od 790 zł/osobę

Przy 45 uczestnikach płatnych

  • przejazd komfortowym autokarem (wc, dvd,  klimatyzacja, barek),
  • opłaty drogowe, autostrady, parkingi, podatki,
  • opiekę licencjonowanego pilota na całej trasie,
  • 2 noclegi wg programu (hotel  ***), pokoje 2-3 osobowe.
  • wyżywienie: 2 śniadania, 1 obiadokolacja w hotelu, 1 kolacja uroczysta z muzyką,
  • ubezpieczenie.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:

  • Opera, Schoenbrunn, Opactwo Melk, rejs statkiem Melk- Durnstein – ok. 70 EUR/os.,
  • obsługa lokalnych przewodników języku polskim – 20 EUR/os.

Opcjonalnie:

  • dodatkowy do obiadu w drodze powrotnej 45 PLN /os.

Uwagi:

Powyższa oferta stanowi propozycję bez rezerwacji miejsc w hotelu, co może nastąpić w chwili złożenia zamówienia. W związku z powyższym cena imprezy może nieznacznie ulec zmianie. Podana cena dotyczy wyjazdu grupy z Opola, w przypadku wyjazdu z innego miejsca cena może ulec zmianie. Istnieje możliwość przygotowania kalkulacji na dowolną ilość uczestników. Termin wycieczki ustalamy indywidualnie z grupą. Program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania oraz ceny biletów podano orientacyjnie.

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 40 21 317; 77 441 15 15

rezerwacja@sindbad.pl

Search