Węgireskie Trio

Budapeszt, Eger, Zakole Dunaju

wycieczka 4 – dniowa

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 49 78, 77 549 48 71
77 549 49 77

rezerwacja@sindbad.pl

Budapest5

Węgierskie Trio

Budapeszt – Eger – Zakole Dunaju

4 – dni

Program ramowy

1 dzień

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych, przejazd w kierunku Słowacji.  Na trasie zwiedzanie gorzelni Nestville Parki degustacja pierwszej słowackiej whisky połączona z zapoznaniem się z historycznymi rzemiosłami spirytusowymi i składami dojrzewania whisky. Możliwość zakupu pamiątek oraz produktów firmy Nestville Distillery. Wyjazd w dalszą drogę w kierunku Węgier. Przyjazd do hotelu w okolicy EGERU, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Całodzienny pobyt w mieście wina i kąpieli termalnych. Najpierw zobaczymy zabytki EGERU, m.in. drugą co do wielkości bazylikę na Węgrzech, zamek z XIII w. oraz turecki minaret. Następnie pobyt w słynnym kąpielisku z gorącymi źródłami. Tutejsza bardzo rzadko spotykana woda siarczkowa o temp. ok. 40 st. C. doskonale leczy reumatyzm, choroby narządu ruchu, skóry i układu krążenia. Po kilkugodzinnym termalnym relaksie udamy się na degustacje wina Egri Bikavér do płynącej winem „Doliny Pięknej Pani”, gdzie poza odwiedzeniem piwniczek będzie można zakupić najsmaczniejsze węgierskie wina. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Budapeszcie.

3 dzień

Śniadanie. Wyjazd z hotelu na zwiedzanie BUDAPESZTU, wizyta w neorenesansowej Bazylice Św. Stefana – największy kościół w Budapeszcie mogący pomieścić aż 8,5 tyś. wiernych. Wjazd na Wzgórze Zamkowe – najstarsza cześć miasta, jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w Budapeszcie, zobaczymy m.in.: Basztę Rybacką, która swą nazwę zawdzięcza broniącemu tej części murów, średniowiecznemu cechowi rybaków, neogotycki Kościół Macieja, Bramę Wiedeńską odgradzającą niegdyś starówkę od pozostałej części miasta oraz Zamek Królewski. Wjazd/wejście na Wzgórze Gellerta z Cytadelą oraz pomnikiem Wolności, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto. Czas wolny na deptaku Vaci. Powrót do hotelu. Na zakończenie dnia przejazd do węgierskiej czardy na  regionalną kolację w gospodzie Megveri Csarda. Przyjazd do hotelu, nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do SZENTENDRE „węgierskiego Kazimierza” –  malowniczego miasteczka położonego na zboczach naddunajskich wzgórz. Spacer po centrum oraz zwiedzanie pierwszego w Europie Muzeum Marcepanu.  Przejazd do WYSZEHRADU dawnej rezydencji królewskiej, zwiedzanie Twierdzy z piękną panoramą Zakola Dunaju. Przejazd do ESZTERGOMU –  kolebki państwowości węgierskiej, zwiedzanie z zewnątrz największej na Węgrzech Bazyliki oraz Zamku Królewskiego Arpadów. Przerwa w podróży na kolację dwudaniowa z lampką węgierskiego wina (płatną dodatkowo przez uczestników). Wyjazd do Polski. Zakończenie wycieczki w godzinach nocnych.

od 895 zł/osobę

przy grupie min. 45 os. płatnych

  • transport autokarem, koszty parkingów i autostrad
  • zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu o standardzie 3*, pokoje 2, 3 os.
  • wyżywienie: 3 śniadania w hotelu i 2 obiadokolacje w hotelu, 1 obiadokolacja regionalna w winiarni, muzyka life, 1/8 l wina, woda w karafkach na stołach
  • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA, które obejmuje: KL+Assistance (koszty leczenia) do 10 000 EUR, NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) do 15 000 zł, BP (ubezpieczenie bagażu podróżnego) do 800 zł.
  • opieka pilota
Bilety wstępu oraz przewodników lokalnych:

  • obsługa lokalnych przewodników języku polskim 15 EUR/os.

 

  • bilety wstępów:
  • – Nestville Park z degustacją 4 produktów 16 EUR/os Bazylika św Stefana 200 HUF Kościół Macieja 1500 HUF Baszty Rybackie 800 HUF Zamek w Egerze 1600 HUF Baseny Termalne ok 1900 HUF Rejs po Dunaju ok 2500-3000 HUF Muzeum Marcepanu w Szentendre ok 500 HUF opcjonalnie: Bazylika w Esztergom ok 200 HUF, Twierdza w Wyszehard ok 1700 HUF
  • dodatkowo: degustacja wina – 5,5 EUR/os.; obiadokolacja w Esztergomie w restauracji turystycznej, menu 2 daniowe + lampka wina– ok. 15 EUR/os

Uwagi:

Powyższa oferta stanowi propozycję bez rezerwacji miejsc w hotelu, co może nastąpić w chwili złożenia zamówienia. W związku z powyższym cena imprezy może nieznacznie ulec zmianie. Podana cena dotyczy wyjazdu grupy z Opola, w przypadku wyjazdu z innego miejsca cena może ulec zmianie. Istnieje możliwość przygotowania kalkulacji na dowolną ilość uczestników. Termin wycieczki ustalamy indywidualnie z grupą. Program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania oraz ceny biletów podano orientacyjnie.

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 48 71; 77 549 49 77; 77 549 49 78

rezerwacja@sindbad.pl

Search