Czarnogóra

wycieczka 9 dniowa

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 49 78, 77 549 49 77
77 549 48 71

rezerwacja@sindbad.pl

Bosnia 1111419 960 720

Czarnogóra – 9 dni

BUDVA – STARI BAR – SVETI STEFAN – KORCULA – MEDJUGORIE – MOSTAR

Program ramowy

1 dzień

Zbiórka uczestników wycieczki, przekroczenie granicy, bezpośredni  przejazd przez Czechy, Austrię w kierunku Czarnogóry.

2 dzień

Przejazd przez Słowenię i Chorwację. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Dzień przeznaczony na odpoczynek, możliwość plażowania. Po południu wycieczka do BUDVY – głównego miasta Riwiery Budwańskiej. Spacer po mieście, w programie m.in.: Starówka – rozbudowana i otoczona murami przez Wenecjan, Cytadela – usytuowana w południowej części starówki, Konkatedra św. Jana Chrzciciela – największa świątynia w Budvie, Kościół Santa Marija in Punta najstarsza budowla w mieście z cudownym obrazem „Madonna de Punta”. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd do STAREGO BARU, gdzie można podziwiać pozostałości murów miejskich z XI i XII w., turecką łaźnię z XVII w., meczety oraz cerkiew św. Katarzyny. Dodatkowo wizyta w jednej z czarnogórskich winnic z degustacją wina (tradycja winiarstwa w Czarnogórze sięga czasów przedrzymskich – mówi się, że wino z Czarnogóry zapobiega starzeniu się, przedłuża życie, leczy rany ciała i serca). Możliwość zakupu wina w lokalnym sklepie.  Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Dzień przeznaczony na odpoczynek i plażowanie. W godzinach popołudniowych przejazd do miejscowości SVETI STEFAN „adriatyckiego Monaco” – dawnej wioski rybackiej, obecnie miejscowości w której znajduje się najbardziej luksusowy hotel w Czarnogórze, położony na wyspie w którym wypoczywali m.in.: Elizabeth Taylor, Sophia Loren, Sylvester Stallone, Claudia Schiffer. Powrót do hotelu obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie.  Przejazd do najdalej na południe wysuniętych fiordów w  Europie – Zatoki Kotorskiej. Zwiedzanie KOTORU  „małego Dubrownika”- jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w południowo-wschodniej Europie, pełen zabytkowych budowli. Spacer wąskimi, krętymi i  zacienionymi uliczkami miasta. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

Śniadanie. Dzień przeznaczony na odpoczynek i plażowa-nie. Dla chętnych rejs stateczkiem na wyspę KORCULĘ (podczas rejsu lunch i możliwość kąpieli). Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MEDJUGORIE, w którym w 1981 r. objawiła się Matka Boska. Spacer po miasteczku, wejście na Podbrdo – Górę Objawień. Przejazd do MOSTARU – malowniczego miasta słynącego z orientalnego charakteru. Zwiedzanie miasta: meczet Koski Mehmed Paszy, stary dom turecki, kamienny Stary Most (wpisany na listę UNESCO), dzielnica rzemieślników Stara Carsija, gdzie można kupić tradycyjne wyroby oraz potrawy lokalnej kuchni. Czas wolny na za-kupy i obiad. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd nocny przez Austrię i Czechy.

9 dzień

Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych. Zakończenie wycieczki.

od 1965 zł/osobę

Przy 45 uczestnikach płatnych

  • przejazd komfortowym autokarem (wc, dvd,  klimatyzacja, barek),
  • opłaty drogowe, autostrady, parkingi, podatki,
  • opiekę licencjonowanego pilota na całej trasie,
  • 6 noclegów wg programu (hotel **/***), pokoje 2-3 osobowe.
  • wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji,
  • ubezpieczenie.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:

  • Budva (cytadela i muzeum), Stari Bar, Kotor, Rejs na Korcule – ok. 40 EUR/os.
  • usługa przewodnicka: ok. 10 EUR/os

Opcjonalnie:

  • dodatkowy posiłek w drodze powrotnej do Polski  – dopłata 16 EUR/os.

Uwagi:

Powyższa oferta stanowi propozycję bez rezerwacji miejsc w hotelu, co może nastąpić w chwili złożenia zamówienia. W związku z powyższym cena imprezy może nieznacznie ulec zmianie. Podana cena dotyczy wyjazdu grupy z Opola, w przypadku wyjazdu z innego miejsca cena może ulec zmianie. Istnieje możliwość przygotowania kalkulacji na dowolną ilość uczestników. Termin wycieczki ustalamy indywidualnie z grupą. Program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania oraz ceny biletów podano orientacyjnie.

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 48 71; 77 549 49 78; 77 549 49 77

rezerwacja@sindbad.pl

Search