Oferta dla grup zorganizowanych !!!

Grecja

Śladami Świętego Pawła

wycieczka 10 dniowa

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 48 71, 77 549 49 78
77 549 49 77

rezerwacja@sindbad.pl

Santorini 1948680

Grecja

Śladami Św. Pawła – 10 dni

Odwiedź z nami najznamienitsze zabytki starożytnej Grecji, poznaj życie Św.Pawła

Program ramowy

 

1 dzień

Zbiórka uczestników wycieczki, przekroczenie granicy. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry i Serbię . Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Rano po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd przez Serbię i Macedonię do Grecji. Na terenie Macedonii zwiedzanie centrum SKOPIE wraz z centrum pamięci Matki Teresy z Kalkuty. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Salonik. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do VERII – zwiedzanie miejsca w którym przemawiał Św. Paweł. Przejazd do Kalambaki. METORY – bizantyjskie klasztory „zawieszone” na skalnych szczytach. Klasztory zostały wybudowane w XIV w. przez mnichów poszukujących odosobnienia i miejsca dla duchowego rozwoju. Są one prawdziwymi muzeami bizantyjskiej sztuki, z pięknymi ikonami, starymi manuskryptami, jedynymi w swoim rodzaju mozaikami i freskami. Meteory to jedne z najwspanialszych atrakcji turystycznych świata. Zwiedzanie 2 klasztorów. Przejazd do hotelu w okolicach Kalambaki, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

4 dzień

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do DELF. Po drodze: TERMOPILE ze słynnym pomnikiem Leonidasa i 300 spartan. Wyrocznia Apollina w Delfach znana była już ok. 1500 w p.n.e., została uświetniona Świątynią i Teatrem Apolla raz licznymi posągami i budowlami. Wysokie skały wokół świątyni odbijają echo wypowiedzianych słów. Zwiedzanie muzeum, gdzie zgromadzono posągi, fragmenty świątyń z terenu archeologicznego – Delfy. Przejazd do hotelu w Loutrakach. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień 

Po śniadaniu przejazd na Peloponez. Zwiedzanie Argolidy: EPIDAVROS – starożytne uzdrowisko, słynące do dziś ze starożytnego teatru stworzonego prze Polikleta Młodszego w IV w .p.n.e. NAFPLION – pierwsza stolica nowożytnej Grecji, miasto uważane za najpiękniejszą osadę w Grecji, położone nad morzem. Można w nim znaleźć wenecką twierdzę w porcie, miejskie mury obronne oraz fortecę która góruje nad wszystkimi ze szczytów Palamidy; MYKENY – Brama Lwów (wejście na Akropol), ruiny Pałacu, nekropolia z grobami szybowymi, pozostałości domów, pomieszczeń magazynowych oraz cysterny na wodę. Przejazd do KORYNTU – zwiedzanie terenów archeologicznych, oraz miejsc związanych z działalnością Św. Pawła (z zewnątrz). Przejazd na krótką sesję zdjęciową nad Kanałem Korynckim. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Przejazd do ATENY. Zwiedzanie Aten m.in. Akropol, Partenon, Agora, Łuk Hadriana, przejazd przez Plac Syndagma, zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Ogrody Królewskie, Pałac Prezydencki, historyczna dzielnica Placa – czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 dzień

Śniadanie, całodzienny pobyt nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień 

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do SALONIK. W trakcie przejazdu Dolina Tembi – zwiedzanie: kościół wykuty w skale z cudowną ikoną św. Paraskewi oraz Źródło Pięknej Afrodyty. Następnie zwiedzanie Salonik – Biała Wieża, Katedra, centrum historyczne, pomnik Aleksandra Wielkiego, Cytadela , panorama miasta z tarasu widokowego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

9 dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku granicy grecko- macedońskiej. Przejazd przez Macedonię i Serbię .

10 dzień

Przejazd przez Węgry, Słowację, Czechy do Polski. Powrót do kraju w godzinach porannych.

od 1965 zł/osobę

– przy 45 uczestnikach płatnych 

  • przejazd komfortowym autokarem (wc, dvd,  klimatyzacja, barek),
  • opłaty drogowe, autostrady, parkingi, podatki,
  • opiekę licencjonowanego pilota na całej trasie,
  • 8 noclegów wg programu (hotel **/***), pokoje 2, 3 osobowe z łaziankami,
  • wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji,
  • ubezpieczenie.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:

  • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (90 EUR – osoby dorosłe, 40 EUR – dzieci, młodzież i studenci do 26 roku życia, 60 EUR – seniorzy po 65 roku życia).

Opcjonalnie:

  • dopłata do pokoju 1 osobowego – 970 zł.os,
  • cena nie zawiera napoi do obiadokolacji

Uwagi:

Powyższa oferta stanowi propozycję bez rezerwacji miejsc w hotelu, co może nastąpić w chwili złożenia zamówienia. W związku z powyższym cena imprezy może nieznacznie ulec zmianie. Podana cena dotyczy wyjazdu grupy z Opola, w przypadku wyjazdu z innego miejsca cena może ulec zmianie. Istnieje możliwość przygotowania kalkulacji na dowolną ilość uczestników. Termin wycieczki ustalamy indywidualnie z grupą. Program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania oraz ceny biletów podano orientacyjnie.

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 48 71; 77 549 49 78; 77 549 49 77

rezerwacja@sindbad.pl

Search