Kraków – Zakopane – Wieliczka

wycieczka szkolna

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 49 77, 77 549 49 78
77 549 48 71

rezerwacja@sindbad.pl

Krakow 1544206 960 720

Kraków – Zakopane – Wieliczka

3 dni

Program ramowy

Dzień 1

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do KRAKOWA, zwiedzanie Katedry na Wawelu, Grobów Królewskich, dzwonu Zygmunta oraz Smoka Wawelskiego. Następnie spacer Trasą Królewską, Via regia, która biegnie ulicami: Grodzką oraz Kanoniczą, przez Rynek Główny, ulicą Floriańską przez Bramę Floriańską koło Barbakanu, następnie Plac Matejki. Zwiedzanie Rynku Głównego z Kościołem Mariackim, Sukiennicami. Następnie zwiedzanie Podziemi Krakowskiego Rynku z przewodnikiem – trasa „Śladami Europejskiej Tożsamości Krakowa”, gdzie zobaczymy średniowieczny Kraków oraz  jego ponad 800-letnią tradycję handlu i rzemiosła (czas zwiedzania ok. 1,5 godziny). Przejazd do pensjonatu w okolicach Zakopanego, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem górskim i wejście na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego, spacer na Rusinową Polanę – przepiękną dolinę, nieopodal Sanktuarium na Wiktorówkach, w części reglowej Tatr Wysokich. Z Polany rozciąga się jedna z najładniejszych panoram na Tatry Wysokie i Bielskie. W miesiącach letnich, można spotkać tam pasące się owce, a w bacówce położonej na Polanie podejrzeć jak wytwarza się oscypki. Przejazd do ZAKOPANEGO, gdzie zobaczymy Wielką Krokiew – odbywają się tam zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, następnie spacer po Krupówkach. Następnie wjazd kolejka zębatą na Gubałówkę.

Jeśli czas pozwoli wizyta w Muzeum Tatrzańskim – najstarszym muzeum regionalnym w Polsce.

Wieczorem możliwość zorganizowania ogniska turystycznego z pieczeniem kiełbasek, nocleg.

Dla chętnych proponujemy spektakl w Teatrze Witkacego, w zależności od aktualnego repertuaru.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z pensjonatu. Wizyta w Izbie Regionalnej „U Gąsienicy” w Murzasichle – w tradycyjnej chałupie góralskiej – połączona z opowieściami o pierwszych osadnikach, zwyczajach pasterskich, zbójnikach, muzyce i stroju przeplatane grą na różnych instrumentach, pokazem tańca i humoru góralskiego. Przejazd w kierunku WIELICZKI, zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowej Kopalni Soli – Trasa górnicza, która stanowi jedyny obiekt górniczy na świecie, czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej. Wyjazd w kierunku powrotnym. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

od 320 zł/os.

przy grupie min. 45 uczniów

od 344 zł/os.

przy grupie min. 40 uczniów

od 375 zł/os.

przy grupie min. 35 uczniów

  • przejazd autokarem, opłaty parkingowe, drogowe,
  • opieka pilota,
  • 2 noclegi w pensjonacie (pokoje 3-6 osobowe z łazienkami),
  • wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje,
  • ubezpieczenie NNW,
  • bezpłatny udział 1 opiekuna na 15 uczniów.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:

  • przewodnik w Krakowie – 300 zł/grupa, Kościół Mariacki – 5 zł/os., Dzwon Zygmunta i Groby Królewskie – 7 zł/os., Podziemia Rynku Krakowskiego z przewodnikiem – 15 zł/os.,
  • przewodnik tatrzański – 400 zł/grupa, wstęp do TPN – 2,5 zł/os., Muzeum Tatrzańskie z przewodnikiem – 6,50 zł/os., Izba Regionalna – 8 zł/os., opcjonalnie: ognisko z pieczeniem kiełbasek – 10 zł/os.
  • Kopalnia Soli – 27 zł/os., dodatkowy obiad – od 15 zł/os. (w zależności od menu)

Uwagi:

Powyższa oferta stanowi propozycję bez rezerwacji miejsc w hotelu, co może nastąpić w chwili złożenia zamówienia. W związku z powyższym cena imprezy może nieznacznie ulec zmianie. Podana cena dotyczy wyjazdu grupy z Opola, w przypadku wyjazdu z innego miejsca cena może ulec zmianie. Istnieje możliwość przygotowania kalkulacji na dowolną ilość uczestników. Termin wycieczki ustalamy indywidualnie z grupą. Program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania oraz ceny biletów podano orientacyjnie.

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 49 78; 77 549 48 71; 77 549 49 77

rezerwacja@sindbad.pl

Search