Łódź

wycieczka szkolna

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 49 77, 77 549 49 78
77 549 48 71

rezerwacja@sindbad.pl

Księżny Młyn

Łódź + Experymentarium

– 1 dzień

Program ramowy

Zbiórka i wyjazd uczestników we wczesnych godzinach porannych. Przyjazd do Łodzi.

Łódź to miasto leżące samym sercu Polski. Łódź od zawsze była miastem wielokulturowym, niegdyś najbardziej przemysłowe miasto w Polsce, ziemia obiecana dla tysięcy robotników, dziś to miasto nowoczesne, miasto artystów i Polska Stolica Filmowa.

Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Łodzi.

Muzeum Historii Miasta Łodzi, w dawnym pałacu rodziny Poznańskich. Poznanie historii miasta oraz jego znanych mieszkańców  m.in. Juliana Tuwima, Artura Rubinsteina czy Jana Karskiego. Spacer po dawnym imperium przemysłowym Poznańskiego, obecnie centrum Manufaktura. Następnie spacer Petryną, czy słynną ulicą Piotrkowską. To  dawny średniowieczny trakt, przecinający miasto na osi północ-południe,  jedna z najdłuższych ulic handlowych w Europie, wzdłuż której w XIX wieku rozwijało się miasteczko. Kolejnym punktem jest zwiedzanie terenów Księżego Młyna, królestwa XIX wiecznego przemysłowca Karola Scheiblera.

Następnie wizyta w Centrum Nauki Experymentarium. Jest to niesamowite miejsce, gdzie każdy może samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę i eksperymentowanie. Zwiedzanie centrum połączyć można ze spotkaniem z Einsteinem oraz z warsztatami naukowymi. Dla chętnych proponujemy także zabawę w Arena Laser Centre.

Wyjazd w drogę powrotną i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

od 90 zł/os.

przy grupie min. 45 uczniów

od 100 zł/os.

przy grupie min. 40 uczniów

od 115 zł/os.

przy grupie min. 35 uczniów

  • przejazd autokarem, opłaty drogowe, parkingowe
  • opieka pilota,
  • ubezpieczenie NNW,
  • bezpłatny udział 1 opiekuna na 15 uczniów.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:

  • Muzeum Miasta Łodzi (Pałac Poznańskich) – 10 zł/os.
  • Muzeum Animacji SE-MA-FOR – 20 zł/os.
  • Centrum Nauki Experymentarium + Warsztaty z Einsteinem – 28 zł/os.

Uwagi:

Podane ceny dotyczą wyjazdu grupy z Opola, w przypadku wyjazdu z innego miejsca cena może ulec zmianie. Istnieje możliwość przygotowania kalkulacji na dowolną ilość uczestników. Termin wycieczki ustalamy indywidualnie z grupą. Program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania oraz ceny biletów podano orientacyjnie.

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 48 71; 77 549 49 78; 77 549 49 77

rezerwacja@sindbad.pl

Search