Mazury

wycieczka szkolna

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 49 78, 77 549 48 71
77 549 49 77

rezerwacja@sindbad.pl

Mazury

Mazury – 3 dni

Kętrzyn – Gierłoża – Mikołajki – Giżycko – spływ kajakowy – Olsztyn – Grunwald

Program ramowy

Dzień 1

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach wczesnoporannych. Przejazd do KĘTRZYNA, spacer po mieście do zamku krzyżackiego z XIV – XVI w. wizyta w Bazylice Mniejszej pw. Św. Jerzego. Przejazd do GIERŁOŻY, na miejscu zwiedzanie Wilczego Szańca – byłej kwatery Adolfa Hitlera w czasie II wojny światowej. Wizyta w sanktuarium maryjnym w Świętej Lipce, zwane Częstochową Północy, które przyciąga pielgrzymów z dalekich stron Polski, udział w koncercie organowym. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, przejazd do MIKOŁAJEK, zwiedzanie wioski żeglarskiej. W GIŻYCKU w sercu Krainy Jezior Mazurskich spacer mostem obrotowym na Kanale Łuczańskim z XIX wieku, unikalnym tego typu czynnym mostem w Europie, wizyta w zamku krzyżackim z XIV wieku oraz zabytkowej twierdzy Boyen z XIX w zbudowana na planie gwiazdy. W godzinach popołudniowych 3-4 godzinny spływ kajakowy rzeką Krutynią. Opcjonalnie: wyjazd do Galindii, krainy historycznego plemienia Galindów, gdzie przebiegał szlak bursztynowy; zwiedzanie wioski Galindów, napad Galindów. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja,  nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do OLSZTYNA, spacer po Starym Mieście, zwiedzanie m.in. Zamku Kapituły Warmińskiej, gdzie sławnym administratorem był Mikołaj Kopernik. Następnie przejazd do OLSZTYNKA, zwiedzanie Parku Etnograficznego – jednego z najstarszych skansenów w Europie, które gromadzi między innymi zbiory architektury z terenu Prus Wschodnich. Następnie przejazd na pole bitwy pod Grunwaldem, spacer pod Pomnik Zwycięstwa Grunwaldzkiego przejazd do Olsztynka i zwiedzanie Parku Etnograficznego, jednego z najstarszych skansenów w Europie, które gromadzi między innymi zbiory architektury z terenu Prus Wschodnich. Następnie przejazd na pole bitwy pod Grunwaldem,  spacer pod Pomnik Zwycięstwa Grunwaldzkiego. Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki w godzinach nocnych.

od 438 zł/os.

przy grupie min. 45 uczniów

od 474 zł/os.

przy grupie min. 40 uczniów

od 521 zł/os.

przy grupie min. 35 uczniów

 • przejazd autokarem, opłaty parkingowe, drogowe,
 • opieka pilota,
 • 2 noclegi w ośrodku turystycznym (pokoje 3-6 osobowe z łazienkami),
 • wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje,
 • ubezpieczenie NNW,
 • bezpłatny udział 1 opiekuna na 15 uczniów.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:

 • Gierłoż: Wilczy Szaniec – 10 zł/os., przewodnik – 100 zł/grupa,
 • Kętrzyn: Zamek – 5 zł/os., przewodnik – 50 zł/grupa,
 • Giżycko: Twierdza Boyen – 7 zł/os., przewodnik – 100 zł/grupa,
 • Olsztyn:  Zamek 8 zł/os., przewodnik – 50 zł/grupa,
 • Olsztynek: Park Etnograficzny – 8 zł/os., przewodnik – 60 zł/grupa do 40 os.
 • spływ kajakowy rzeką Krutynią – 25 zł/os.

Opcjonalnie:

 • Wioska Galindów – od 25 zł/os.

Uwagi:

Powyższa oferta stanowi propozycję bez rezerwacji miejsc w hotelu, co może nastąpić w chwili złożenia zamówienia. W związku z powyższym cena imprezy może nieznacznie ulec zmianie. Podana cena dotyczy wyjazdu grupy z Opola, w przypadku wyjazdu z innego miejsca cena może ulec zmianie. Istnieje możliwość przygotowania kalkulacji na dowolną ilość uczestników. Termin wycieczki ustalamy indywidualnie z grupą. Program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania oraz ceny biletów podano orientacyjnie.

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 48 71; 77 549 49 78; 77 549 49 77

rezerwacja@sindbad.pl

Search