Norwegia
wycieczka objazdowa

INFORMACJA I ZAPISY:

TEL. 77 549 49 78; 77 549 48 71
77 549 49 77

rezerwacja@sindbad.pl

Fjords 3894800 960 720

Dzień 1

Rozpoczęcie imprezy. Przelot do Oslo. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Oslo: Muzeum Statków Wikingów, Pałac Królewski, Parlament, spacer przez Park Rzeźb Vigelanda.  Przejazd do górskiego kurortu Beitostolen, który położony jest na wysokości 900 m.n.p.m. Na horyzoncie roztacza się malowniczy widok na spiczaste wierzchołki i pofalowane lodowce leżące na rejonie Parku Narodowym Jotunheimen (Dom Gigantów). To tutaj znajdują się 2 najwyższe szczyty górskie Norwegii Galhopiggen (2469 m.np.m.) i Glittertind (2464 m.n.p.m.).  Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku miasteczka Lom, gdzie podziwiać będzie można kościół typu stavkirke – przykład najbardziej oryginalnej architektury norweskiej. Dalszy przejazd widokową trasą Sognefjell do Skjolden. W czasie podróży podziwiać będzie można zachwycającą przyrodę „prawdziwej” Norwegii. Przyjazd do Skjolden – miejscowość,  której góry łączą się z fiordami. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Z Skjolden przejazd do malowniczo położonego miasteczka  Sogndal, do Manhiller, skąd nastąpi przeprawa promowa do Fodnes (ok. 20 minut). Następnie dalszy przejazd do Flam, skąd nastąpi przejażdżka jedną z najbardziej malowniczych wąskotorowych tras kolejowych w świecie Flam – Myrdal. Wąskotorowa kolejka w ciągu 50 minut, na odcinku 20 km, pokonuje 900 – metrową różnicę wysokości. Powrót do Flam, i dalszy przejazd do Bergen. Trasa będzie wiodła przez Stalheim i Voss. Przyjazd do Bergen. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Bergen – drugiego pod względem wielkości miasta w Norwegii. Miasto urzeka malowniczym położeniem – wokół siedmiu wzgórz oraz w pobliżu fiordów i wysp. Ponadto oferuje całe mnóstwo atrakcji, m. In. piękne, średniowieczne budowle czy wiele ciekawych muzeów. W programie między innymi wizyta na Torget – barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhaus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Dla chętnych wjazd kolejką na górę Floien, skąd roztacza się fantastyczny widok na Bergen i okolice. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 6

Powrót do kraju. Zakończenie imprezy w godzinach rannych.

Powyższy program ma charakter informacyjny, precyzyjną kalkulację przedstawiamy po ustaleniu terminu realizacji, kategorii noclegów oraz miejsca rozpoczęcia/zakończenia wycieczki.

Search