BIESZCZADY

zielona szkoła

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 4021 318, 77 4021 322

rezerwacja@sindbad.pl

DSC 0435

Bieszczady – 4 dni

Kraków – Polańczyk – Solina – Wetlina – Sanok

Program ramowy

Dzień 1

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych, przejazd do KRAKOWA. Wizyta w Kamienicy Szołayskich, zwiedzanie wystawy „Szuflada Szymborskiej” – to niezwykle bogaty zbiór przedmiotów należących do Poetki, fotografii, książek, bibelotów i rzeczy osobistych ze słynną wieloszufladową komodą oraz kanapą. Następnie przyjazd do POLAŃCZYKA, zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja. Wieczorny spacer po miejscowości, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do SOLINY, zwiedzanie wnętrza zapory i elektrowni wodnej, zapoznanie się z procesem budowy elektrowni, zwiedzanie hali produkcyjnej. Przejazd słynnymi bieszczadzkimi drezynami rowerowymi (ok. 1,5 godz.) Następnie zwiedzanie Muzeum Kultury Ekumenicznej – największy zbiór miniatur cerkwi i kościołów bieszczadzkich z płd.-wsch. Polski, Ukrainy, Słowacji – obecnie 140 obiektów, wykonanych z drewna i blachy identycznych z oryginałem. Spacer po „koronie” największego zbiornika retencyjnego w Polsce i jedna z największych atrakcji turystycznych Podkarpacia – bieszczadzki deptak. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3  

Śniadanie, wycieczka górska z przewodnikiem: WETLINA – Przełęcz Wyżna – Połonina Wetlińska – po drodze Schronisko PTTK „Chatka Puchatka”- najwyżej położone w Bieszczadach (1228 m  n.p.m.), skąd rozciąga się wspaniała panorama okolicy na najwyższe Bieszczadzkie szczyty. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Istnieje możliwość zorganizowania ogniska z pieczeniem kiełbasek.

Dzień 4  

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do SANOKA, zwiedzanie Muzeum Historycznego, które posiada największą na świecie kolekcję – liczącą około 600 prac Zdzisława Beksińskiego.  Wizyta w największym w Polsce skansenie – Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, gdzie prezentowana jest kultura polsko-ukraińskiego pogranicza we wschodniej części polskich Karpat (Bieszczady, Beskid Niski) wraz z Podkarpaciem. Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

od 455 zł/os.

przy grupie min. 45 osób

 • przejazd autokarem, opłaty drogowe, parkingowe,
 • 3 noclegi w pensjonacie (pokoje 3-5 osobowe z łazienkami),
 • ubezpieczenie NNW,
 • bezpłatny udział 1 opiekuna na 15 uczniów.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:

 • wystawa „Szuflada Szymborskiej” – 5 zł,
 • elektrownia wodna – 10 zł/os.,
 • drezyny rowerowe – ok. 25 zł/os.,
 • Park Miniatur – 3 zł/os.,
 • wstęp do BPN – 3,50 zł/os. + przewodnik górski – ok. 10 zł/os,
 • Muzeum Historyczne– 12 zł/os.,
 • skansen w Sanoku – 12 zł/os.

Opcjonalnie:

 • ognisko – 13 zł/os.

Uwagi:

Powyższa oferta stanowi propozycję bez rezerwacji miejsc w hotelu, co może nastąpić w chwili złożenia zamówienia. W związku z powyższym cena imprezy może nieznacznie ulec zmianie. Podana cena dotyczy wyjazdu grupy z Opola, w przypadku wyjazdu z innego miejsca cena może ulec zmianie. Istnieje możliwość przygotowania kalkulacji na dowolną ilość uczestników. Termin wycieczki ustalamy indywidualnie z grupą. Program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania oraz ceny biletów podano orientacyjnie.

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 40 21 318; 77 40 21 322

rezerwacja@sindbad.pl

Search