Dolny Śląsk

i

Drezno

wycieczka 3 – dniowa

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 49 78, 77 549 49 77
77 549 48 71

rezerwacja@sindbad.pl

Drezno2

Dolny Śląsk, Drezno 3 – dni

Program ramowy

1 dzień

Wyjazd z Opola z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do BOLESŁAWCA, miasteczka znanego w całej Europie, w którym produkowana jest przepiękna ceramika  artystyczna i użytkowa. Zwiedzanie Żywego Muzeum Ceramiki – zapoznanie się z procesem powstawania naczyń kamionkowych, począwszy od wytworzenia masy ceramicznej, poprzez proces odlewu form, ręczne toczenie, oczyszczanie, wypalanie, zdobienie, szkliwienie, po ostateczny, drugi wypał kamionkowych naczyń. Zakończenie zwiedzania z możliwością zakupów w sklepie firmowym.  Następnie przejazd do ZAMKU CZOCHA. Wspaniały zamek o tajemniczej przeszłości, malowniczo położony na wysokiej skale nad jeziorem.    W 1793 r. pożar zmienił go w ruinę. Świetność odzyskał na początku XX wieku za sprawą kolekcjonera Ernesta von Gutschoffa. Przejazd do ŚWIERADOWA ZDRÓJ, miasta położonego w dolinie pomiędzy grzbietami Wysokim i Kamienickim Gór Izerskich. Znajduje się tutaj dom zdrojowy z największą w Sudetach halą spacerową. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, przejazd w kierunku granicy polsko-niemieckiej. Ok. godz. 11:00 przyjazd do DREZNA – stolicy Saksonii. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych barokowych miast Europy malowniczo położonego nad Łabą. Spacer po Starym Mieście, m.in.: Plac Teatralny wraz z najsłynniejszą budowlą Drezna – Operą Sempera, symbol Drezna – Zwinger – uważany za najpiękniejszą barokową budowlę w Niemczech, Residenzschloss, Frauenkirche, który po wojennych zniszczeniach został całkowicie  odbudowany, tarasy Bruhla zwane „balkonami Europy”, katolicki kościół Hofkirche wraz z kryptą Wettynów. Czas wolny. Po zwiedzaniu powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do KAMIENNEJ  GÓRY, miasteczka pełnego tajemnic w którym podczas II wojny światowej w  podziemnych obiektach, umieszczono biura projektowe i fabryki produkujące najnowocześniejsze konstrukcje lotnicze i  broń dla Rzeszy Niemieckiej – zwiedzanie (z fabułą) zaginionego laboratorium Hitlera ARADO. Następnie przejazd do pobliskiego KRZESZOWA. Zwiedzanie opactwa – prawdziwej perły baroku i architektury sakralnej. Pierwszy kościół i klasztor założyła tu w 1242 r. księżna Anna, wdowa po Henryku Pobożnym. 70 lat później przybyli cystersi. Dziś to najwspanialsza świątynia barokowa na Śląsku i jedna z najpiękniejszych w Europie Środkowej. Następnie przejazd do JEDLINY ZDRÓJ, zwiedzanie Pałacu Jedlinka, nazywanego porcelanowym pałacem. Zwiedzając go można odbyć niesamowitą podróż w czasie: od Wojen Śląskich przez czasy rewolucji przemysłowej do niewyjaśnionych tajemnic II wojny światowej.

Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

od 710 zł/osobę

przy 45 uczestnikach płatnych

  • transport autokarem, koszty parkingów i autostrad,
  • zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu o standardzie ***, pokoje 2, 3 os.
  • nieograniczone korzystanie w hotelu z centrum rekreacji (basen, jacuzzi, sauna fińska),
  • wyżywienie w hotelu: 2 śniadania, 2 obiadokolacje
  • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA które obejmuje: NNW na terenie kraju oraz dodatkowo: KL+Assistance, ubezpieczenie bagażu za granicą.
  • opieka pilota.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:

  • Bolesławiec Żywe Muzeum Porcelany – 10 zł/os., Leśna Zamek Czocha – 18 zł/os., Drezno Zwinger – ok. 10 EUR/os., przewodnik – 5 EUR/os., Kamienna Góra Projekt ARADO – 10 zł/os., Krzeszów Opactwo – 12 zł/os., Jedlina Zdrój Pałac Jedlinka – 18 zł/os.

Opcjonalnie:

  • obiad dwudaniowy w Dreznie – koszt 18 EUR/os.,
  • obiad dwudaniowy na trasie I lub III dnia – koszt 37-42 zł/os./obiad.

Uwagi:

Powyższa oferta stanowi propozycję bez rezerwacji miejsc w hotelu, co może nastąpić w chwili złożenia zamówienia. W związku z powyższym cena imprezy może nieznacznie ulec zmianie. Podana cena dotyczy wyjazdu grupy z Opola, w przypadku wyjazdu z innego miejsca cena może ulec zmianie. Istnieje możliwość przygotowania kalkulacji na dowolną ilość uczestników. Termin wycieczki ustalamy indywidualnie z grupą. Program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania oraz ceny biletów podano orientacyjnie.

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 48 71; 77 549 49 78; 77 549 49 77

rezerwacja@sindbad.pl

Search