Nadwiślańskim Szlakiem

Kazimierz n.Wisłą, Sandomierz, Nałęczów, Kozłówka

wycieczka 3 dni

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 49 77, 77 549 49 78
77 549 48 71

rezerwacja@sindbad.pl

Poland 5149712 960 720

Kurozwęki – Ujazd – Kazimierz n.Wisłą – Kozłówka – Nałęczów – Sandomierz

– 3 dni

Program ramowy

1 dzień

Zbiórka uczestników wycieczki. Przejazd i zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowy w KUROZWĘKACH. Kurozwęccy herbu Poraj wznieśli zamek. W następnych wiekach budowlę dwukrotnie przebudowano: w XV-XVII w. w stylu renesansowym, a ok. 1770 r. na modłę klasycystyczną. Innego rodzaju atrakcjami są stadnina koni, stado bizonów amerykańskich oraz mini ZOO i labirynt kukurydziany. Przejazd i zwiedzanie zamku w UJEŹDZIE. Zamek Krzyżtopór (jeden z największych zamków w Polsce) wzniesiono w XVII w. z polecenia Krzysztofa Ossolińskiego. Nazwa Krzyżtopór pochodzi od krzyża oraz topora (herbu Ossolińskich). Według legendy bryłę zamku podzielono na cztery baszty, tyle co pór roku. Wewnątrz znajduje się 12 sal tyle co miesięcy, 52 pokoje, czyli 52 tygodnie roku. Podobno zamek miał mieć 365 okien tyle co dni w roku. Jak głosi legenda, jedna z komnat miała szklany dach, nad którym umieszczono wielkie akwarium z egzotycznymi rybami. Teren zamku pokrywały rozległe ogrody. Przejazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, przejazd do KAZIMIERZA DOLNEGO, zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Kazimierz Dolny nazywany jest „perłą nad Wisłą”, zwiedzanie m.in.: rynek, Klasztoru Reformatów, Kościół Farny, Spichlerz Mikołaja Przybyły, ruiny zamku obronnego, wejście na basztę i Górę Trzech Krzyży, skąd rozciąga się przepiękna panorama na całe miasto. Następnie przejazd do KOZŁÓWKI, zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego rodziny Zamoyskich, gdzie zachował się autentyczny wystrój z przełomu XIX wieku i XX wieku z niezwykła kolekcja malarstwa, mebli, rzeźb, porcelany. Przejazd do NAŁĘCZOWA, spacer po parku zdrojowym i pijalni wód mineralnych, pałac Małachowskich, Muzeum Stefana Żeromskiego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do SANDOMIERZA, zwiedzanie miasta „śladami Ojca Mateusza” czyli spacer po miejscach związanych z serialem Ojciec Mateusz oraz gdzie poza planem wolny czas spędzali aktorzy. Wszystko pod opieką przewodnika po Sandomierzu, w trakcie zwiedzania: Bazylika Katedralna, Brama Opatowska, Kościół Św. Jakuba, Dom Długosza, Collegium Gostomianum, Rynek, Zamek, Kamienice, Podziemna Trasa Turystyczna. Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

od 595 zł/osobę

– przy min. 45 uczestnikach płatnych

  • przejazd komfortowym autokarem (wc, dvd,  klimatyzacja, barek),
  • opłaty drogowe, autostrady, parkingi, podatki,
  • opiekę licencjonowanego pilotana całej trasie,
  • 2 noclegi wg programu (hotel o standardzie turystycznym), pokoje 2.3 osobowe.
  • wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje,
  • ubezpieczenie.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:

  • Kurozwęki (pakiet): mini zoo, lochy, zwiedzanie Pałacu z przewodnikiem, „safari bizon”, zamek Krzyżtopór z przewodnikiem, Kazimierz Dolny – baszta, zamek, Wzgórze Trzech Krzyży, Kozłówka (pakiet) Powozownia, Galeria Socrealizmu, Wystawa, Nałęczów: Muzeum Żeromskiego, Pijalnia Wód Mineralnych, Sandomierz: Podziemna Trasa Turystyczna, Kościół Św. Jakuba, Katedra, „Dom Długosza”, dziedziniec zamku, Brama Opatowska – ok. 100 PLN/os

Opcjonalnie:

  • dopłaty do uroczystej obiadokolacji z muzyką – 85 zł/os. (w zależności od menu),
  • dodatkowy posiłek na trasie – ok. 40 zł/os.,
  • dopłata do pokoju 1-osobowego – ok. 160 zł/os.,

Uwagi:

Powyższa oferta stanowi propozycję bez rezerwacji miejsc w hotelu, co może nastąpić w chwili złożenia zamówienia. W związku z powyższym cena imprezy może nieznacznie ulec zmianie. Podana cena dotyczy wyjazdu grupy z Opola, w przypadku wyjazdu z innego miejsca cena może ulec zmianie. Istnieje możliwość przygotowania kalkulacji na dowolną ilość uczestników. Termin wycieczki ustalamy indywidualnie z grupą. Program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania oraz ceny biletów podano orientacyjnie.

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 49 77; 77 549 49 78; 77 549 48 71

rezerwacja@sindbad.pl

Search