Sąsiedzki duet

Polska – Słowacja

Beskid Sądecki

wycieczka 3-dniowa

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 48 71, 77 549 49 77
77 549 49 78

rezerwacja@sindbad.pl

Branch 2370478 1920

Sąsiedzki duet Polska-Słowacja

Beskid Sądecki

3 dni

Program ramowy

Dzień 1

Zbiórka uczestników, wyjazd grupy w kierunku Beskidu Sądeckiego. Na trasie przejazdu zwiedzanie  zabytkowej KOPALNI SOLI W BOCHNI – najstarszej na ziemiach polskich kopalni, w której rozpoczęto wydobycie soli kamiennej. Przejazd do NOWEGO SĄCZA. Czas wolny na posiłek. Następnie spacer z przewodnikiem po Miasteczku Galicyjskim, będącym wierną rekonstrukcją małego galicyjskiego miasta z XIX wieku, z rynkiem i kilkunastoma budynkami udostępnionymi dla zwiedzających. Następnie zwiedzanie Sądeckiego Parku Etnograficznego, prezentującego architekturę drewnianą i kulturę ludową historycznej Sądecczyzny. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych, obiadokolacja w ogródku grillowym , zajęcia w grupach, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Korzystanie z opcji wellness w hotelu (jaccuzi, łaźnia, sauna, kabina IR, słoneczna łączka-otwarte solarium, basen). Wyjazd na Słowację, wizyta w NESTVILLE PARK. Zwiedzanie jeden z najnowocześniejszych destylarni w Europie w której zapoznamy się z historią rolnictwa, rzemiosła i produkcji „gorzałki” od XIII wieku do czasów współczesnych. Następnie wejście do części  fabryki produkującej whisky, nalewki, balzamy, wódki. Zwiedzanie zakończymy degustacją whisky i nalewki oraz zakupami w sklepu z regionalnymi pamiątkami i wyrobami. Obiad na terenie destylarni. Następnie przejazd i zwiedzanie zamku w STAREJ LUBOWNI, średniowiecznej warowni, leżącej na dawnym pograniczu polsko-węgierskim. Przez wiele lat należącej do potężnego rodu Lubomirskich, a w czasach potopu szwedzkiego ukrywano tutaj polskie klejnoty koronne.  Powrót do hotelu, obiadokolację, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Tego dnia zwiedzimy dawną cerkiew greko-katolicką w POWROŹNIKU. W 2013 roku drewniana świątynia została wpisana na listę dziedzictwa UNESCO.  Przejazd do KRYNICY-ZDRÓJ – jednego z najpiękniejszych polskich uzdrowisk. Spacer po deptaku z wizytą w słynnej pijalni wód mineralnych Słotwinkę oraz w dawnym Domie Zdrojowy. Następnie wjazd kolejką wagonikową na szczyt Góry Parkowej oraz zejście z niej przyrodniczą ścieżką edukacyjną. Udamy się do Muzeum Nikifora – malarza związanego z miasteczkiem. Czas wolny na posiłek. Na zakończenie, wizyta w Dom Pszczelarza w KAMIANNEJ, gdzie będzie możliwość zaobserwowania jak wygląda hodowla pszczół oraz co wykonuje się z wosku pszczelego. Dodatkową atrakcją będzie degustacja miodów pitnych oraz zakupy w sklepie firmowym. Wyjazd w drogę powrotną.
Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

790 zł/osobę*

Przy minimum 50 osobach

800 zł/osobę*

Przy minimum 45 osobach

850 zł/osobę*

Przy minimum 40 osobach

 • przejazd autokarem, opłaty parkingowe, drogowe,
 • 2 noclegi w hotelu***,
 • wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje,
 • opieka pilota,
 • ubezpieczenie NNW, KL po stronie słowackiej
Bilety wstępu:

 • Kopalnia Soli w Bochni – 40 zł/os
 • Miasteczko Galicyjskie, Park Etnograficzny 14 zł/os
 • Nestville Park z degustacją 3 produktów 12 Eur/os
 • Zamek w Starej Lubowni 6 Eur/os
 • cerkiew  – wolne datki
 • kolejka, muzeum  i pijalnia wód w Krynicy Zdrój ok 30  zł/os.,
 • pasieka z degustacją 12 zł/zł,
 • obsługa lokalnych przewodników w języku polskim 20 zł/os

Opcjonalnie:

 • obiad dwudaniowy na trasie – koszt 37-42 zł/os.
 • obiad dwudaniowy na Słowacji – koszt 16 Eur/os.

Uwagi:

Powyższa oferta stanowi propozycję bez rezerwacji miejsc w hotelu, co może nastąpić w chwili złożenia zamówienia. W związku z powyższym cena imprezy może nieznacznie ulec zmianie. Podana cena dotyczy wyjazdu grupy z Opola, w przypadku wyjazdu z innego miejsca cena może ulec zmianie. Istnieje możliwość przygotowania kalkulacji na dowolną ilość uczestników. Termin wycieczki ustalamy indywidualnie z grupą. Program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania oraz ceny biletów podano orientacyjnie.

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 48 71; 77 549 49 77; 549 49 78

rezerwacja@sindbad.pl

Search