Oferta dla klienta grupowego….

Atrakcyjne Kujawy

Ciechocinek, Toruń, Bydgoszcz

wycieczka 3 dniowa

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 48 71, 77 549 49 78
77 549 49 77

rezerwacja@sindbad.pl

Ciechocinek 2056179 1920

Toruń i okolica – 3 dni

Program ramowy

1 dzień

Zbiórka uczestników wycieczki. Przyjazd do CIECHOCINKA – perły polskich uzdrowisk z unikatowymi na skalę europejską tężniami – drewnianymi konstrukcjami do odparowywania wody z solanki. Spacer po Ciechocinku: tężnie, park zdrojowy z muszlą koncertową i fontanną Jaś i Małgosia, fontanna grzybek, zegar kwiatowy, pijalnia wód.  TORUŃ – miasto Mikołaja Kopernika – spotkanie z przewodnikiem  i spacer po najważniejszych zabytkach Starego Miasta. W programie m.in.: NA START poczęstunek piernikami i nalewkami z Doliny Dolnej Wisły. Brama Klasztorna i Krzywa Wieża: suplement frywolny – jak przeorysza benedyktyńska Krzyżaków cynamonówką i przaśnym piernikiem raczyła; dla odważnych test na czystość duszy i prawdomówność przy srogiej wieży. Dom Wielkiego Astronoma, a ponadto: suplement miłosny! – Wielki astronom, huncwot i kochanek, czyli o romansie Kopernika z Anną Szyling; spotkanie z samym Mikołajem Kopernikiem. Średniowieczne kościoły – katedra św. Janów (miejsce chrztu Mikołaja Kopernika): suplement frywolny – menu stołu plebanów toruńskich (katedra dla ducha i dla ciała). Rynek Staromiejski z pięknymi kamienicami (toruńska perełka baroku – słynna Kamienica pod Gwiazdą), pomnik Kopernika i Flisaka. Pręgierz toruński: suplement okrutny – opresje katowskie, czyli jak w Toruniu przestępców srogimi torturami karano – opowiastka doświadczalna dla chętnych i odważnych!. Spotkanie z Katem Toruńskim, który uchyli rąbka tajemnicy swego niechlubnego fachu. Bulwar Filadelfijski: suplement frywolny – jak do małpiego gaju wszetecznice wyprowadzono. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wyjazd z hotelu i zwiedzanie BYDGOSZCZY. Wizyta w Exploseum – centrum techniki wojennej DAG Fabrik Bromberg – to unikalny na skalę światową przykład architektury przemysłowej zachowanej w praktycznie niezmienionym kształcie od czasów II wojny światowej, w którym umieszczono rozbudowaną, nowoczesną ekspozycję łączącą w sobie tradycyjne elementy wystawiennicze z nowymi, narracyjnymi i multimedialnymi formami. Trasa zwiedzania licząca około 2 kilometrów wiedzie przez 8 budynków połączonym podziemnymi korytarzami. Zwiedzanie Starego miasta z przewodnikiem. W programie: Stary Rynek z pięknymi kamienicami, Katedra św. Mikołaja i Marcina –najstarszy bydgoski kościół, Wyspa Młyńska – z malowniczą Wenecją Bydgoską, Spichlerze nad Brdą, ul. Długa –główny trakt miasta. Degustacja lokalnego browaru w warzelni piwa w Bydgoszczy połączona ze zwiedzanie warzelni. Rejs tramwajem wodnym „Linia Staromiejska” – okazja zobaczenia miasta z innej – wodnej perspektywy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do GOLUBIA-DOBRZYNIA. Zwiedzanie renesansowego zamku Anny Wazówny. Przywitanie uczestników wyjazdu miodem i salwą armatnią. Golubski Zamek wkomponowany został w niezwykle malowniczy krajobraz. Położenie na wysokiej zielonej skarpie, z której rozpościera się widok na miasto z historyczną zabudową i fragmentami średniowiecznych murów –podkreśla piękno górującej nad okolicą rezydencji. Przejazd do KŁODAWY – wizyta w Kopalni Soli w Kłodawie. Prelekcja o historii powstania złóż kłodawskich i zastosowania soli, zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi (zjazd windą z prędkością 6 m/s pozostawia niezapomniane wrażenia!), przejście chodnikami do podziemnej kaplicy św. Kingi – patronki górników solnych, oglądanie wyeksploatowanych komór solnych oraz maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym i innych osobliwości górnictwa solnego. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

od 795 zł/osobę

– przy 45 uczestnikach płatnych

  • przejazd komfortowym autokarem (wc, dvd,  klimatyzacja, barek),
  • opłaty drogowe, autostrady, parkingi, podatki,
  • opiekę licencjonowanego pilotana całej trasie,
  • 2 noclegi wg programu (hotel **/***), pokoje 2 osobowe.
  • wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje,
  • ubezpieczenie.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:

  • Ciechocinek: Tężnie, Toruń: poczęstunek piernikami i nalewkami, spotkanie z katem i Mikołajem Kopernikiem, Bydgoszcz: Exploseum, Zamek w Golubiu-Dobrzyniu, Kopalnia Soli w Kłodawie – ok. 120 PLN/os.
  • usługa przewodnika – 20 PLN/os

Opcjonalnie:

  • dopłata do pokoju 1 osobowego – 95 PLN/os

Uwagi:

Powyższa oferta stanowi propozycję bez rezerwacji miejsc w hotelu, co może nastąpić w chwili złożenia zamówienia. W związku z powyższym cena imprezy może nieznacznie ulec zmianie. Podana cena dotyczy wyjazdu grupy z Opola, w przypadku wyjazdu z innego miejsca cena może ulec zmianie. Istnieje możliwość przygotowania kalkulacji na dowolną ilość uczestników. Termin wycieczki ustalamy indywidualnie z grupą. Program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania oraz ceny biletów podano orientacyjnie.

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 48 71; 77 549 49 78; 77 549 49 77

rezerwacja@sindbad.pl

Search