Poznań – Szlak Piastowski

wycieczka szkolna

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 49 77, 77 549 49 78
77 549 48 71

rezerwacja@sindbad.pl

Poznan 1670738 960 720

Poznań  –  Szlak Piastowski

3 dni

Poznań – Rogale – Biskupin – Żnin – Ostrów Lednicki – Gniezno

Program ramowy

Dzień 1

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do POZNANIA. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie rozpoczniemy od Ostrowa  Tumskiego – miejsca  dawnego grodu Mieszka I, gdzie zobaczymy budynek Psałterii, kościół NMP, Katedrę Poznańską z miejscem pochówku pierwszych Piastów. Spacer po Starym Mieście: słynne poznańskie koziołki, Ratusz, domki budnicze, pręgierz, Fara, Pałac Działyńskich, Wzgórze Przemysła z Zamkiem Królewskim oraz Plac Wolności: Biblioteka Raczyńskich i Bazar. Następnie Rogalowe Muzeum Poznania – pokaz wypieku Rogali Świętomarcińskich wraz z elementami gwary i historii Poznania. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, przejazd kolejką wąskotorową o rozstawie szyn 600 mm do BISKUPINA, zwiedzanie znanych na całym świecie wykopalisk archeologicznych. Na trasie zobaczymy Skansen Taboru Kolejowego, a także średniowieczne ruiny zamku Krwawego Diabła Weneckiego. Następnie przejazd od przejazd do Żnina, pobyt w miasteczku westernowym Silverado City, które przeniesie nas w świat Dzikiego Zachodu – pojedynków  rewolwerowców, dyliżansów, napadów na banki, potyczek w barach oraz indiańskich wędrówek. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do OSTROWA LEDNICKIEGO – przeprawa promowa na wyspę do dawnego grodu Mieszka I i Bolesława Chrobrego – spacer z edukatorem. Przejazd do GNIEZNA, zwiedzanie Katedry z przewodnikiem – miejsca spoczynku św. Wojciecha i koronacji królów Polski, drzwi gnieźnieńskie, relikwie św. Wojciecha, podziemia. Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

od 355 zł/os.

przy grupie min. 45 uczniów

od 380 zł/os.

przy grupie min. 40 uczniów

od 415 zł/os.

przy grupie min. 35 uczniów

 • przejazd autokarem, opłaty parkingowe, drogowe,
 • opieka pilota,
 • 2 noclegi w ośrodku turystycznym (pokoje 3-6 osobowe z łazienkami),
 • wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje,
 • ubezpieczenie NNW,
 • bezpłatny udział 1 opiekuna na 15 uczniów.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:

 • Poznań: przewodnik w Poznaniu – 250 zł/grupa, katedra – 3 zł/os., Rogalowe Muzeum – 14 zł/os.
 • kolejka wąskotorowa – 8 zł/os.,
 •  Żnin: Silverado City – 8 zł/os.,
 •  Biskupin: Muzeum – 8 zł/os. + przewodnik – 80 zł/grupa,
 •  Gniezno: Katedra (katedra + drzwi + podziemia) – 6 zł/os. + przewodnik w Katedrze – 80 zł/grupa

Opcjonalnie:

 • obiad 2 lub 3 dnia – ok. 15 – 18 zł/os. (w zależności od menu)

Uwagi:

Powyższa oferta stanowi propozycję bez rezerwacji miejsc w hotelu, co może nastąpić w chwili złożenia zamówienia. W związku z powyższym cena imprezy może nieznacznie ulec zmianie. Podana cena dotyczy wyjazdu grupy z Opola, w przypadku wyjazdu z innego miejsca cena może ulec zmianie. Istnieje możliwość przygotowania kalkulacji na dowolną ilość uczestników. Termin wycieczki ustalamy indywidualnie z grupą. Program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania oraz ceny biletów podano orientacyjnie.

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 48 71; 77 549 49 77; 77 549 49 78

rezerwacja@sindbad.pl

Search