Oferta dla grup zorganizowanych ….

Rumunia, Transylwania

„Szlak Draculi” 

wycieczka 7 dniowa

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 49 77, 77 549 49 78
77 549 48 71

rezerwacja@sindbad.pl

Trans

Rumunia, „Szlakiem Draculi” – 7 dni

Program ramowy

1 dzień

Zbiórka uczestników wycieczki, przekroczenie granicy, bezpośredni  przejazd przez Czechy  i Węgry do Rumunii. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Oradei.

2 dzień 

Śniadanie, Zwiedzanie miasta ORADEA, zobaczymy m.in: barokowe ratusz i katedrę, Pałac Biskupa – obecnie muzeum, Kościół Księżycowy, ulicę republiki, przy której znajduję się dużo budynków w stylu Art Nouveau, wizyta w ALBA IULIA – jednym z najważniejszych miast w Transylwanii, w którym podpisano traktat jednoczący tą krainę z resztą Rumunii. Zwiedzanie historycznego centrum miasta – cytadela Alba Karolina z Katedrami Prawosławną i Katolicką, salą zjednoczenia, pałacem wojewodów i wieloma innymi zabytkami. Zwiedzanie SYBINA (rum. Sibiu) – spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place z charakterystycznymi dla tego miasta budynkami z “oczami”, XVI-wieczny Ratusz z galerią i wieżyczką oferującą wspaniały widok na miasto i okolicę, kościół Jezuitów, kościół ewangelicki z przełomu XIV i XV wieku z wieżą z dzwonem skazańców, żelazny most Kłamców (według tradycji, jeżeli ktoś skłamie na moście, ten ma się zawalić), muzeum Brukenthal. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Sibiu.

3 dzień 

Śniadanie, Wizyta w miejscowości CARTA, gdzie zobaczymy pozostałości danwego klasztoru Cystersów z XIII wieku. To właśnie dzięki Cystersom do Transylwanii trafił styl gotycki. Po drodze postój w mieście FAGARAS, gdzie zwiedzimy jedyną na terenie Transylwanii cytadalę wybudowaną przez ludność rumuńską. Wizyta w RASNOV (wym. Rysznow), gdzie będziemy mogli zobaczyć chłopską cytadelę, zamek orginalnie zbudowany przez zakon krzyżacki, później przekazany chłopom z Rysznowa, aby pomóc im bronić miasta przed atakami turków. Wizyta w miejscowości BRAN, gdzie zwiedzimy słynny biały zamek, znany wszystkim jako zamek Draculi, chociaż czy faktycznie z nim związany – przekonamy się na miejscu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Bran.

4 dzień,  

Śniadanie. Zwiedzanie SINAII – zobaczymy letnią rezydencje rumuńskiej rodziny królewskiej, usytuowaną w bajkowej scenerii. Na miejscu nowoczesny pałac zbudowany pod koniec 19 wieku przez królów z prusko-niemieckej rodziny von Hohenzoller Singmaringen, zabytkowy klasztor z XVII wieku. Zwiedzanie BRASZOWA – jednego z najpiękniejszych, otoczonych wysokimi szczytami górskimi, miasta Rumunii, gdzie zobaczymy Czarny Kościół – pierowtnie najdalej na wschód Europy wysuniętą katolicką katedrę, obecnie kościół ewangelicki oraz wiele innych zabytków takich jak: Ratusz, Czarna i Biała Wieża, Stara Synagoga itp. Powrót na nocleg do hotelu w Branie, kolacja.

5 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie PREJMER – tu znajduje się najważniejszy i najlepiej zachowany kościół warowny w Siedmiogrodzie. W murach osiągających 14 metrów wysokości znajduje się także jeden z najciekawszych elementów systemu obronnego – „Organy Śmierci”. Przejazd do miasteczka RUPEA, gdzie odwiedzimy jedną z nielicznych na terenie Transylwanii chłopskich cytadel – niewielkich zamków budowanych przez lokalnych chłopów dla ochrony przed atakami. Zwiedzanie SIGISZOARY, miasta, w którym urodził się Wlad Palownik – słynny Dracula. Jest to także jedna z największych i najlepiej zachowanych wciąż zamieszkanych cytadel w Europie, cała średniowieczna starówka została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy tu m.in.: Wieżę Zegarową, Zakryte Schody, Kościół na Wzgórzu Muzeum Broni i Muzeum Tortur, dom urodzenia Draculi. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Sighisoara.

6 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie kopalni soli w TURDZIE, obecnie nowocześnie urządzonej atrakcji turystycznej, gdzie możemy popływać łódkami po słonym jeziorze na dnie kopalni lub skorzystać między innymi z jedynego w Europie podziemnego diabelskiego młynu (atrakcje wewnątrz kopalni płatne osobno). Zwiedzanie miasta CLUJ, jednej ze stolic Transylwanii. Zobaczymy tu dawne węgierskie centrum miasta z Kościołem św. Michała, domem rodzinnym i pomnikiem Króla Macieja Korwina oraz pozostałściami po dawnej rzymskiej osadzie Napoca oraz młodsze od niego rumuńskie centrum miasta z Katedrą Prawosławną, siedzibą patriarchy i Teatrem Narodowym. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Oradea.

7 dzień

Śniadanie, wyjazd w podróż powrotną do Polski.  Zakończenie wycieczki w godzinach nocnych.

od 1595 zł/osobę

– przy min. 45 uczestnikach płatnych

  • przejazd komfortowym autokarem (wc, dvd,  klimatyzacja, barek),
  • opłaty drogowe, autostrady, parkingi, podatki,
  • opiekę licencjonowanego pilotana całej trasie,
  • 6 noclegów wg programu (hotel o standardzie ***), pokoje 2 osobowe,
  • wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji,
  • ubezpieczenie.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:

  • Klasztor w Carta, Zamek w Fagaras, Zamek chłopski w Rasnov, Przejazd traktorem do zamku w Rasnov, Zamek Draculi w Bran, Zamek Peles w Sinaia, Czarny Kościół w Brasov, Kościół warowny w Prejmer, Cytadela chłopska w Rupea, Kościół na wzgórzu w Sighisoarze, Muzeum Tortur i muzeum broni w Sighisoarze, Kopalnia soli w Turda, – ok. 40 EUR/os.
  • Usługa przewodnika na całej trasie – 25 EUR/os

Opcjonalnie:

  • dopłata do pokoju 1 – osobowego 95 EUR/os

Uwagi:

Powyższa oferta stanowi propozycję bez rezerwacji miejsc w hotelu, co może nastąpić w chwili złożenia zamówienia. W związku z powyższym cena imprezy może nieznacznie ulec zmianie. Podana cena dotyczy wyjazdu grupy z Opola, w przypadku wyjazdu z innego miejsca cena może ulec zmianie. Istnieje możliwość przygotowania kalkulacji na dowolną ilość uczestników. Termin wycieczki ustalamy indywidualnie z grupą. Program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania oraz ceny biletów podano orientacyjnie.

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 49 77; 77 549 49 78; 77 549 48 71

rezerwacja@sindbad.pl

Search