Chorzów, Gliwice

wycieczka szkolna

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 49 78, 77 549 48 71
77 549 49 77

rezerwacja@sindbad.pl

Chorzow Galaktyka

Chorzów, Gliwice – 1 dzień

Planetarium Śląskie – Obserwatorium Astronomiczne – Palmiarnia

Uwaga: ze względu na trwającą przebudowę i modernizację budynek Planetarium Śląskiego, stacja meteorologiczna oraz sejsmologiczna są zamknięte dla odwiedzających, do odwołania.

Program ramowy

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przyjazd do CHORZOWA, zwiedzanie Planetarium Śląskiego – 2 godz. zajęcia dydaktyczne „Królestwo planet” – sfera niebieska, gwiazdy i gwiazdozbiory, zodiak, słońce, układ słoneczny i jego składniki. Dodatkowo zwiedzanie Obserwatorium Astronomicznego oraz stacji klimatologicznej. Następnie przejazd do GLIWIC, zwiedzanie z przewodnikiem (około  1 godz.) Palmiarni Miejskiej w której rośnie ponad 5600 roślin, a najstarsze okazy mają nawet ponad 150 lat. Palmiarnia jest podzielona na pięć pawilonów tematycznych, w których poza egzotycznymi roślinami znajdują się również: terraria z gadami, akwaria z żółwiami płaszczkami, egzotyczne papugi i kanarki, a także pawilony akwarystyczne z przepięknymi rybkami m.in. z rejonu Amazonii. Czas wolny na terenie Palmiarni na posiłek. Wyjazd w kierunku powrotnym, zakończenie wycieczki w godzinach popołudniowych.

od 64 zł/os.

przy grupie min. 45 uczniów (wyjazd z Opola)

od 72 zł/os.

przy grupie min. 40 uczniów (wyjazd z Opola)

od 82 zł/os.

przy grupie min. 35 uczniów (wyjazd z Opola)

  • przejazd autokarem, opłaty drogowe, parkingowe,
  • opieka pilota,
  • ubezpieczenie NNW,
  • bezpłatny udział 1 opiekuna na 15 uczniów.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:

  • Planetarium i Obserwatorium, Palmiarnia z przewodnikiem – ok. 20 zł/os.

Opcjonalnie:

  • stacja klimatologiczna – 4 zł

Uwagi:

Podane ceny dotyczą wyjazdu grupy z Opola, w przypadku wyjazdu z innego miejsca cena może ulec zmianie. Istnieje możliwość przygotowania kalkulacji na dowolną ilość uczestników. Termin wycieczki ustalamy indywidualnie z grupą. Program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania oraz ceny biletów podano orientacyjnie.

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 49 78; 77 549 48 71; 77 549 49 77

rezerwacja@sindbad.pl

Search