Jura Krakowsko-Częstochowska

wycieczka szkolna

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 49 78, 77 549 48 71
77 549 49 77

rezerwacja@sindbad.pl

Pieskowa Skala

Jura Krakowsko-Częstochowska – 2 dni

Program ramowy

Dzień 1

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do OGRODZIEŃCA, zwiedzanie ruin gotycko-renesansowego zamku Bonerów – największego na Szlaku Orlich Gniazd, m.in.: zamek, muzeum oraz sala tortur. Następnie wizyta w Parku Doświadczeń Fizycznych, znajduje się tu 35 urządzeń, dzięki którym dowiemy się jak działają podstawowe prawa fizyki. Przejazd do PODLESIC, udział w warsztatach edukacyjnych, na których zapoznamy się z tradycyjnym rzemiosłem jurajskim (do wyboru: tkactwo, lepienie w glinie, filcowanie, bibułkarstwo, malowanie, ceramika). Zwiedznie Jaskini Głębokiej, spacer po Rezerwacie Góra Zborów, zwany Górą Berkową, z której roztacza się najpiękniejszy widok na okolice, wchodzi się na nią labiryntem przypominającym skamieniałe miasto. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego, m.in.: Dolina Prądnika – to wyjątkowo ciekawa kraina, z licznymi wąwozami i ciekawą florą. Grota Łokietka –  to tajemnicza jaskinia krasowa, w której wg legendy miał się schronić Władysław Łokietek. Kaplica na wodzie – powstała na skutek zakazu carskiego, stawiania kościoła na ziemi ojcowskiej. Maczuga Herkulesa – symbol Parku Narodowego, wyjątkowy ostaniec skalny, zaprzeczający prawu grawitacji. Zamek w Pieskowej Skale, który został wykorzystany w wielu polskich filmach, m.in. w: Stawce większej niż życie”, Janosiku„, „Ogniem i mieczem”. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

od 215 zł/os.

przy grupie min. 45 uczniów (wyjazd z Opola)

od 232 zł/os.

przy grupie min. 40 uczniów (wyjazd z Opola)

od 253 zł/os.

przy grupie min. 35 uczniów (wyjazd z Opola)

  • przejazd autokarem, opłaty drogowe, parkingowe,
  • opieka pilota,
  • 1 nocleg w ośrodku turystycznym (pokoje 3-6 os. z łazienkami),
  • wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiadokolacja,
  • ubezpieczenie NNW,
  • bezpłatny udział 1 opiekuna na 15 uczniów.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:

  • Ogrodzieniec: Zamek Ogrodzieniec – 8 zł/os., + przewodnik – 175 zł/grupa do 50 os., Park Doświadczeń Fizycznych – 12 zł + przewodnik – 50 zł/grupa do 40 os.,
  • Podlesice: warsztaty edukacyjne (do wyboru)– od 10 zł/os., Jaskinia Głęboka – 9 zł/os., Rezerwat Góra Zborów – 2 zł/os.
  • Ojców: Grota Łokietka – 6 zł/os.,

Opcjonalnie:

  • ciepły posiłek II dnia – ok. 20 zł/os. (w zależności od menu)

Uwagi:

Powyższa oferta stanowi propozycję bez rezerwacji miejsc w hotelu, co może nastąpić w chwili złożenia zamówienia. W związku z powyższym cena imprezy może nieznacznie ulec zmianie. Podana cena dotyczy wyjazdu grupy z Opola, w przypadku wyjazdu z innego miejsca cena może ulec zmianie. Istnieje możliwość przygotowania kalkulacji na dowolną ilość uczestników. Termin wycieczki ustalamy indywidualnie z grupą. Program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania oraz ceny biletów podano orientacyjnie.

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 48 71; 77 549 49 77; 77 549 49 78

rezerwacja@sindbad.pl

Search