Góry Świętokrzyskie, Kielce

wycieczka szkolna

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 49 77, 77 549 48 71
77 549 49 78

rezerwacja@sindbad.pl

Checiny Zamek

Kielce, Góry Świętokrzyskie – 2 dni

Tokarnia – Chęciny – Kielce – Św. Katarzyna – Krajno

Program ramowy

Dzień 1

Wyjazd z  miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do TOKARNI, wizyta w Muzeum Wsi Kieleckiej, gdzie zgromadzono zabytki kultury ludowej typowe dla obszaru województwa świętokrzyskiego, poznamy tradycję i kulturę regionu. Następnie przejazd do CHĘCIN, zwiedzanie ruin średniowiecznego zamku, które oglądaliśmy m.in. w filmie „Janosik” i „Pan Wołodyjowski”. Następnie przejazd do KIELC, krótkie zwiedzanie miasta, m.in. Wzgórze Zamkowe z Pałacem Biskupów Krakowskich i Katedrą N.M.P. Dla chętnych istnieje możliwość zwiedzania podziemnej trasy turystycznej w połączonych jaskiniach Odkrywców, Prochowni i Szczelinie na terenie rezerwatu przyrody Kadzielnia. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

 Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na zwiedzanie Muzeum Minerałów i Skamieniałości oraz największej w kraju, kolekcji krzemienia pasiastego w ŚW. KATARZYNIE, następnie spacer po Świętokrzyskim Parku Narodowym, wjazd kolejką świętokrzyską na Święty Krzyż, zwiedzanie klasztoru, Muzeum Przyrodniczego, oraz platformy widokowej na Gołoborzu skąd roztacza się piękny widok na Góry Świętokrzyskie. Przejazd do KRAJNA, zwiedzanie Parku Miniatur, znajdują się tam miniatury najsłynniejszych budowli świata (Koloseum, Statua Wolności, Piramida Cheopsa, Plac św. Piotra) oraz niezwykłe miejsca stworzone przez naturę (wodospad Niagara, dymiący wulkan Etna). Następnie zabawa w Parku linowym, trasa przejścia uzależniona jest od wieku i sprawności grupy. Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

od 230 zł/os.

przy grupie min. 45 uczniów (wyjazd z Opola)

od 248 zł/os.

przy grupie min. 40 uczniów (wyjazd z Opola)

od 273 zł/os.

przy grupie min 35 uczniów (wyjazd z Opola)

od 252 zł/os.

przy grupie min 45 uczniów (wyjazd z Wrocławia)

od 273 zł/os.

przy grupie min 40 uczniów (wyjazd z Wrocławia)

od 301 zł/os.

przy grupie min 35 uczniów (wyjazd z Wrocławia)

  • przejazd autokarem, opłaty drogowe, parkingowe,
  • opieka pilota,
  • 1 nocleg w ośrodku turystycznym (pokoje 3-6 osobowe z łazienkami),
  • wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiadokolacja,
  • ubezpieczenie NNW,
  • bezpłatny udział 1 opiekuna na 15 uczniów.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:

  • Muzeum Wsi Kieleckiej, Zamek Chęciny,  Muzeum Minerałów i Skamieniałości, wstęp do ŚPN, kolejka świętokrzyska (w dwie strony), Muzeum Przyrodnicze, Park Miniatur – ok. 58 zł/os.

Opcjonalnie:

  • Podziemna trasa turystyczna Kielce – 8 zł/os,
  • Park Linowy (trasa średnia) – od 15 zł/os.,
  • ognisko z kiełbaskami – 12 zł/os.

Uwagi:

Powyższa oferta stanowi propozycję bez rezerwacji miejsc w hotelu, co może nastąpić w chwili złożenia zamówienia. W związku z powyższym cena imprezy może nieznacznie ulec zmianie. Podana cena dotyczy wyjazdu grupy z Opola/Wrocławia, w przypadku wyjazdu z innego miejsca cena może ulec zmianie. Istnieje możliwość przygotowania kalkulacji na dowolną ilość uczestników. Termin wycieczki ustalamy indywidualnie z grupą. Program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania oraz ceny biletów podano orientacyjnie.

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 49 77; 77 549 49 78; 77 549 48 71

rezerwacja@sindbad.pl

Search