WŁOCHY, Toskania 

wycieczka objazdowa

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 49 77, 77 549 49 78
77 549 48 71

rezerwacja@sindbad.pl

Cinque Terre 340348

Włochy, Toskania – 8 dni

Sirmione – Piza – Lukka – San Gimignano – Wyspa Elba – Florencja

Program ramowy

1 dzień

Zbiórka uczestników w godzina rannych, spotkanie z pilotem i wyjazd do Włoch, przyjazd wieczorem do hotelu, zakwaterowanie w okolicy Jeziora Garda, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Po śniadaniu, wyjazd z hotelu. Zwiedzanie: SIRMIONE – najpiękniejszej miejscowości Gardy z uroczą starówką, zamkiem Rocca Scaglieri, Willą Catulli,  MODENA – Piazza Grande z Katedrą, dzwonnicą  i Palazzo Comunale. Przejazd do Montecatini Terme, toskańskiego kurortu o charakterze sanatoryjno-letniskowym, słynącego z wód leczniczych. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

dzień 3

Śniadanie. Przejazd do PIZY, spacer uliczkami Starówki z Krzywą Wieżą, Plac Cudów, Katedra, Baptysterium, następnie zwiedzanie uroczej LUKKI z przepiękną architekturą toskańską, Katedra di San Marino, Kościół San Michele in Foro, Bazylika. Przejazd do nadmorskiego kurortu LIDO DI CAMAIORE, odpoczynek nad morzem – plażowanie, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

dzień 4

Śniadanie. Przejazd do SAN GIMIGNANO – miasta słynącego ze średniowiecznych wież, które do dziś niemal nie zmieniły swojego wyglądu. Zobaczymy również tamtejszą Kolegiatę, której prawie każdy centymetr ścian pokrywają piękne malowidła. Przejazd do SIENY, zwiedzanie Sanktuarium św. Katarzyny Sieneńskiej – jednej z głównych patronek Włoch, kościół Dominikanów, Katedra, Baptysterium, Piazza Il Campo, na którym odbywają się wyścigi konne. Powrót autokarem do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

dzień 5

Śniadanie. Wyjazd do VIAREGGIO – perły Morza Tyrreńskiego (z 10 km piaszczystą plażą), odpoczynek nad morzem – plażowanie, spacer po miejscowości. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

dzień 6

Śniadanie. Przejazd do PIOMBINO – portowego miasta skąd odpływa prom na WYSPĘ ELBĘ. Zaokrętowanie na promie (bez autokaru), godzinny rejs na trzecią co do wielkości wyspę włoską. PORTOFERRAIO, spacer po miasteczku, wizyta w Villa dei Mulini – domu, w którym przebywał Napoleon podczas zesłania.  Czas wolny, odpoczynek na plaży. Powrót promem do Piombino, powrót autokarem do hotelu, obiadokolacja, nocleg .

dzień 7 

Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd do FLORENCJI – całodzienne zwiedzanie stolicy Toskanii w tym ok. 4 godz. z przewodnikiem miejscowym: Bazylika Santa Croce  z grobami wybitnych postaci, Piazza della Signioria z rzeźbami m.in. Michała Anioła, fontanna, Palazzo Vechio (z zewnątrz), dom Dantego (z zewnątrz), katedra Santa Maria del Fiore, drzwi do Baptysterium, zwane Bramą Raju, Ponte Vecchio (słynny „Most złotników”). Czas wolny, wjazd w kierunku Polski.

dzień 8

Zakończenie wyjazdu w godzinach rannych.

od 1 765 zł/osobę

Przy 45 uczestnikach płatnych 

  • przejazd komfortowym autokarem (wc, dvd,  klimatyzacja, barek),
  • opłaty drogowe, autostrady, parkingi, podatki,
  • opiekę licencjonowanego pilota na całej trasie,
  • 6 noclegów wg programu (hotel **/***), pokoje 2-3 osobowe,
  • wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji,
  • ubezpieczenie.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów niezbędne do realizacji programu wycieczki: Florencja: kolejka, podatek lokalny, opcjonalnie: Kościół Santa Croce, Palazzo Vecchio, dzwonnica (Wieża Giotta),  kopuła i krypty  – 45,00 EUR/os. Piza:  Katedra , Krzywa Wieża – 25,00 EUR/os. Siena: Katedra, Baptysterium, Wieża Obżarstwa, Palazzo Pubblico (muzeum) – 25,00 EUR/os. Rejs na Elbę – 30,00 EUR/os.
  • przewodnik: PIZA, LUKKA, FLORENCJA, SIENA – 20 EUR/os,
  • posiłek w drodze powrotnej – 18,00 EUR/os

Opcjonalnie:

  • dopłata do pokoju 1 osobowego – 390 zł/os

Uwagi:

Powyższa oferta stanowi propozycję bez rezerwacji miejsc w hotelu, co może nastąpić w chwili złożenia zamówienia. W związku z powyższym cena imprezy może nieznacznie ulec zmianie. Podana cena dotyczy wyjazdu grupy z Opola, w przypadku wyjazdu z innego miejsca cena może ulec zmianie. Istnieje możliwość przygotowania kalkulacji na dowolną ilość uczestników. Termin wycieczki ustalamy indywidualnie z grupą. Program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania oraz ceny biletów podano orientacyjnie.

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 49 77; 77 549 49 78; 77 549 48 71

rezerwacja@sindbad.pl

Search