ZIEMIA KŁODZKA

wycieczka szkolna

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 48 71, 77 549 49 78
77 549 49 77

rezerwacja@sindbad.pl

Kłodzko

Ziemia Kłodzka – 2 dni

Złoty Stok – Kłodzko – Błędne Skały – Kudowa Zdrój

Program ramowy

Dzień 1

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd w kierunku ZŁOTEGO STOKU. Na miejscu zwiedzanie Kopalni Złota w której znajdują się podziemne sztolnie z ekspozycją muzealną i ręcznie kutymi wyrobiskami. W ramach pobytu proponujemy: zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej – Sztolni Gertruda z tajemniczym Chodnikiem Śmierci, Sztolni Czarnej z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem, Muzeum Minerałów. Następnie zwiedzanie Średniowiecznego Parku Techniki – to replika średniowiecznej osady górniczej, na którą składają się urządzenia zbudowane w skali 1:1. Proponujemy naukę poprzez zabawę, gdzie każdy z uczestników pod okiem animatora, będzie mógł osobiście przeprowadzać doświadczenia. Spacer „Ścieżką Strachu” i zwiedzanie Chaty Kata. Istnieje także możliwość własnoręcznego czerpania papieru. Przejazd do KŁODZKA, zwiedzanie nowej atrakcji – parku MiniEuroland – to doskonały kompleks rekreacyjno-edukacyjny, połączenie parku miniatur i ogrodu botanicznego. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Wieczorem spacer po Polanicy Zdrój – Parku Zdrojowym i Pijalni Wód Mineralnych

Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie. Spacer labiryntami skalnymi po Parku Narodowym Gór Stołowych Błędne Skały, niektóre z nich mają nawet własne nazwy takie jak Stołowy Głaz, Tunel, Kuchnia czy Kurza Stopka. Przejazd do KUDOWY ZDRÓJ, spacer po Parku Zdrojowym i Pijalni Wód Mineralnych. Przejazd do KŁODZKA, zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej wraz z systemem podziemnych labiryntów i umocnień.

Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

od 204 zł/os.

przy grupie min. 45 uczniów (wyjazd z Opola/Wrocławia)

od 220 zł/os.

przy grupie min. 40 uczniów (wyjazd z Opola/Wrocławia)

od 241 zł/os.

przy grupie min. 35 uczniów (wyjazd z Opola/Wrocławia)

 • przejazd autokarem, opłaty drogowe, parkingowe,
 • 1 nocleg w ośrodku turystycznym (pokoje 3-6 osobowe z łazienkami),
 • wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiadokolacja,
 • opieka  pilota,
 • ubezpieczenie NNW,
 • bezpłatny udział 1 opiekuna na 15 uczniów.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:

 • Kopalnia Złota + Średniowieczny Park Techniki –  22 zł/os.,
 • dodatkowo: płukanie złota/bicie monety – 6 zł/os., własnoręczne czerpanie papieru – 6 zł/os. lub pokaz czerpania – 50 zł/grupa
 • MiniEuroland – 15 zł/os. + 3 zł/os przewodnik
 • Polanica letni tor saneczkowy – ok. 6 zł/os. (jeden zjazd)
 • PN Gór Stołowych Błędne Skały – 3 zł/os. + przewodnik – ok. 7 zł/os.
 • Twierdza Kłodzka (część naziemna i labirynty) – 14 zł/os.
 • Pijalnie Wód Mineralnych – ok. 1-2 zł/os.

 

Podane ceny dotyczą wejścia grupowego dzieci w wieku szkolnym, w większości obiektów opiekunowie są zwolnieni z opłat (1 na 15 uczniów) lub płacą bilet ulgowy. Wybrane bilety wstępu mogą zostać doliczone do ceny wycieczki.

Uwagi:

Powyższa oferta stanowi propozycję bez rezerwacji miejsc w hotelu, co może nastąpić w chwili złożenia zamówienia. W związku z powyższym cena imprezy może nieznacznie ulec zmianie. Podana cena dotyczy wyjazdu grupy z Opola/Wrocławia, w przypadku wyjazdu z innego miejsca cena może ulec zmianie. Istnieje możliwość przygotowania kalkulacji na dowolną ilość uczestników. Termin wycieczki ustalamy indywidualnie z grupą. Program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania oraz ceny biletów podano orientacyjnie.

INFORMACJA I ZAPISY:

tel.  77 549 48 71; 77 549 49 77; 77 549 49 78

rezerwacja@sindbad.pl

Search