Szwecja – Dania

SZWECJA, DANIA – Malmö, Kopenhaga, Lund „Z wizytą u sąsiadów z Północy”

Program ramowy

1 dzień

Zbiórka uczestników wycieczki, wyjazd autokarem do Świnoujścia. Wieczorem odprawa na terminalu promowym w Świnoujściu, zaokrętowanie na pokład promu, zakwaterowanie w kabinach, kolacja, wyjście promu do Szwecji. W trakcie rejsu czas wolny – możliwość skorzystania z oferty sklepów, barów, dyskoteka, nocleg

2 dzień

W godzinach rannych przypłynięcie do YSTAD, śniadanie, opuszczenie promu. Przejazd jednym z najdłuższych połączeń między lądami w Europie – mostem Øresund do Kopenhagi. Wizyta w KOPENHADZE – to jedno z największych miast Skandynawii, położone malowniczo nad cieśniną Sund, a strzeże go najsłynniejsza na świecie Mała Syrenka tuż przy Przystani Królewskiej. W stolicy Danii zobaczymy także m.in. Fontannę Bogini Gefion, Pałac Amalienborg, gdzie codziennie odbywa się uroczysta odprawa Gwardii Królewskiej a także siedzibę Parlamentu – Zamek Christi ansborg i XVIII wieczną dzielnicę portową Nyhavn, która dla Duńczyków jest miejscem relaksu i dobrej zabawy. Wizyta w „piwnym sercu”’ miasta – Muzeum Fabryki piwa Carlsberg połączona z degustacją duńskiego piwa. Czas wolny – spacer po deptaku Stroget znanym mi.in z najmodniejszych sklepów, restauracji i występów licznych artystów, muzyków. Wieczorem wyjazd z Kopenhagi, powrót do Szwecji mostem Øresund. Przejazd do hotelu w Malmö, zakwaterowanie, kolacja, czas wolny, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie MALMÖ – miasta o dwóch obliczach, gdzie wizytówką jego zabytkowej części jest Rådhuset –Ratusz zdobiący miejski rynek Stortorget oraz budynek Turning Torso, który jest najwyższym budynkiem mieszkalnym w Szwecji i stanowi symbol unikalnej architektury nowoczesnej części miasta. Tuż obok można przespacerować się nadmorskim deptakiem z widokiem na most Øresund. Wizyta w Muzeum Malmöhus Slott – Twierdza/Cytadela to dziś najstarszy renesansowy zamek Skandynawii, w którym poznamy historię, technikę i transport regionu Skania. Przejazd do LUND, gdzie odwiedzimy najstarszą romańską Katedrę, która imponuje swoją architekturą i kilkusetletnią historią ze średniowiecznym zegarem astronomicznym. Tuż obok katedry znajdują się najstarsze budynki uniwersytetu a spacerując po dziedzińcu przyjrzymy się kamieniom runicznym w epoki Wikingów, czas wolny. Przejazd do ALES STENAR, gdzie tuż nad wodami Bałtyku góruje zagadkowy, tajemniczy kamienny monument w kształcie łodzi (Krąg Wikingów). Przejazd do YSTAD – miasto portowe Skanii, w którym znajdziemy XIII-wieczny układ uliczek, szachulcowe kamieniczki, piękny Kościół Najświętszej Marii Panny czy wyjątkowy klasztor Franciszkanów z 1267 roku ale także główne miejsca akcji cyklu powieści detektywistycznych szwedzkiego pisarza.
Odprawa na terminalu promowym, zaokrętowanie uczestników na pokład promu, zakwaterowanie w kabinach, kolacja. Wypłynięcie promu w morze, czas wolny – możliwość skorzystania z oferty sklepów, barów, dyskoteka, nocleg.

4 dzień

W godzinach rannych przypłynięcie do Świnoujścia, śniadanie, opuszczenie promu, zakończenie rejsu. Wyjazd autokarem w drogę powrotną, zakończenie wycieczki ok. godz. wieczornych.