Bieszczady – Lwów

Bieszczady (Lwów) 5 dni

Program ramowy

1 dzień

Zbiórka uczestników wycieczki, przejazd w kierunku Bieszczad. W drodze dojazdowej zwiedzanie ŁAŃCUTA – zamek w stylu neobaroku francuskiego, otoczony fortyfikacjami bastionowymi, park z oranżerią i ogrodem różanym, park krajobrazowy z romantycznym zameczkiem, Muzeum Powozów z bogatą kolekcją pojazdów; budynek dawnej stajni z bogatymi zbiorami sztuki cerkiewnej. Zwiedzanie Bieszczad rozpoczniemy od wizyty w Wytwórni Piwa w UHERCACH MINERALNYCH – URSA MAIOR połączone z degustacją – to jedyny taki browar na terenie Bieszczad, produkuje się tam piwo tylko z naturalnych składników. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, przejazd do CISNEJ, wizyta w pracowni ikon, w której wykonuje się kopie średniowiecznych ikon ruskich, greckich i gotyckiego malarstwa tablicowego. Następnie pobyt w słynnej karczmie „Siekierezada” – najbardziej znana karczma w regionie, pełna rzeźb i obrazów, a od bieszczadzkich „zakapiorów” można tam usłyszeć wiele wspaniałych podań i legend na temat Bieszczad. Przejazd do MAJDANU, przejażdżka słynną, wąskotorową kolejką bieszczadzką na Przełęcz Przysłup pomiędzy masywami Jasła i Falowej. Powrót do hotelu. Nocleg

3 dzień

Śniadanie, przejazd do WETLINY, wyjście na trasę górską (czas przejścia ok. 3 godz.): Przełęcz Wyżna – Połonina Wetlińska, gdzie znajduje się najwyżej położone w Bieszczadach schronisko PTTK Chatka Puchatka (1228 m.n.p.m.), stamtąd rozciąga się wspaniała panorama okolicy z najwyższymi partiami Bieszczad, zejście do Wetliny. Czas wolny na obiad (płatny dodatkowo). Proponujemy Chatę Wędrowca, gdzie specjalnością karczmy jest doskonały „naleśnik gigant z jagodami”. Przejazd do CZARNEJ – zwiedzanie dawnej drewnianej cerkwi greckokatolickiej. Następnie przyjazd do POLAŃCZYKA, krótki spacer po miejscowości, rejs statkiem po Zalewie Solińskim. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wycieczka całodniowa do LWOWA – najbardziej polskiego miasta na Ukrainie. Zwiedzanie  z przewodnikiem: Katedra Św. Jura, wycieczka objazdowa: kościół św. Elżbiety, polska szkoła, kościół Marii Magdaleny, następnie Cmentarz Łyczakowski, Cmentarz Orląt, przejazd do centrum: wieża prochowa, pomnik Fiodorowa, cerkiew Wołoska, arsenał królewski, kościół dominikanów, pomnik Nikifora, Rynek, kamienica królewska, włoskie podwórko, kamienica czarna, katedra łacińska, kaplica Boimów, katedra ormiańska, plac Mickiewicza, opera, czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do SOLINY, spacer po „koronie” największego zbiornika retencyjnego w Polsce – jedna z największych atrakcji turystycznych Podkarpacia – bieszczadzki deptak. Zwiedzanie wnętrza zapory i elektrowni wodnej w Solinie. W drodze powrotnej zwiedzanie skansenu i Muzeum Budownictwa Ludowego w SANOKU lub dla chętnych spacer po Starym Mieście: deptak, ławeczka z Dobrym Wojakiem Szwejkiem; kościół farny i kościół OO. Franciszkanów, Zamek i Muzeum Historyczne. Wyjazd w kierunku powrotnym. W godzinach wieczornych, zakończenie wycieczki.