Anglia – Londyn

Londyn – 6 dni

                                     Westminster – Big Ben – London Eye – Tower of London – Wembley – Harry Potter

Program ramowy

Dzień 1

Zbiórka uczestników wycieczki, przekroczenie granicy, bezpośredni  przejazd w kierunku Wielkiej Brytanii.

Dzień 2

Przejazd nocny przez Niemcy, Holandię, FrancjęPrzyjazd do Calais w godzinach porannych, przeprawa Eurotunelem do Folkestone w Anglii. Przyjazd do LONDYNU (ok. południa), zwiedzanie (pieszo + metro): Opactwo Westminster, które od wieków jest miejscem koronacji królewskich. Budynek Parlamentu i tuż obok niego słynna  wieża zegarowa Big Ben oraz London Eye, z którego można podziwiać panoramę Londynu, Pałac Buckingham. Następnie spacer przez Piccadilly Circus w kierunku Trafalgar Square z kolumną admirała Nelsona. Następnie wizyta w Muzeum Brytyjskim. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie,  przejazd do centrum. Zwiedzanie The Tower of London – słynna budowla, która w swej historii była fortecą, pałacem i więzieniem. Królewski Skarbiec, gdzie można podziwiać największy brylant świata, oraz most zwodzony Tower Bridge, Katedrę św. Pawła z drugą co do wielkości kopułą na świecie (117 m wysokości). Następnie rejs statkiem po Tamizie do Greenwich i wizyta na południku 0, spacer po parku. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Zwiedzanie Stadionu Narodowego WEMBLEY – jednego z najnowocześniejszych tego typu obiektów, drugiego co do wielkości w Europie. Następnie zwiedzanie Warner Bros Studio położonego w okolicach Londynu gdzie będzie możliwość odkrycia największych filmowych tajemnic Harrego Pottera. Podczas trzygodzinnej wycieczki zwiedzanie miejsca znanych z filmu w tym biuro Albusa Dumbledore’a, dyrektora Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, Great Hall zaprojektowany do części „Harry Potter i kamień filozoficzny” oraz zapoznanie się z niezwykłymi trickami i efektami specjalnymi, które stworzyły najpopularniejszą serię filmową wszech czasów. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Spacer po jednej z najdroższych ulic Londynu – Oxford Street ze słynną dzielnicą handlową Soho, wizyta w chińskiej dzielnicy – Chinatown. Następnie przejazd do Muzeum Historii Naturalnej, indywidualne zwiedzanie kolekcji jednych z najważniejszych i najbardziej interesujących muzeów w stolicy. Powrót do autokaru i wyjazd z Londynu w drogę powrotną …(w godzinach popołudniowych), przeprawa na kontynent. Przejazd nocny przez Francję, Holandię i Niemcy.

Dzień 6

Przyjazd do Polski, zakończenie wycieczki.