Beskidy

Pszczyna – Istebna – Koniaków – Wisła – Ustroń – Bielsko Biała

Program ramowy

Dzień 1

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do PSZCZYNY, zwiedzanie Skansenu „Zagroda Wsi Pszczyńskiej” połączone z zajęciami edukacyjnymi pt.: „Sekrety Pszczół„.

Przejazd do ISTEBNEJ, pobyt w Chacie Kawuloka – starodawny dom góralski, obecnie muzeum z wystawą zabytkowych sprzętów oraz instrumentów muzycznych, zwiedzanie połączone z barwnymi opowieściami oraz grą na zgromadzonych tam instrumentach.

Przejazd do KONIAKOWA, wizyta w Muzeum Koronki połączona z opowiadaniem o 200-letniej tradycji koronkarskiej z możliwością zakupu rękodzieła.

Przejazd do centrum WISŁY, spacer po miasteczku, możliwość zwiedzania Galerii „Sportowe Trofea Adama Małysza”. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie. Przyjazd do USTRONIA i wejście do Leśnego Parku Niespodzianek. W parku znajdują się ścieżki przyrodniczo – dydaktyczne, dające możliwość obcowania z naturą i podziwiania dzikich zwierząt żyjących w polskich lasach. Jedną z największych atrakcji parku są pokazy lotów ptaków drapieżnych, odbywające się codziennie, o godzinie 11, 14 i 16, a także możliwość samodzielnego karmienia danieli, które swobodnie chodzą sobie między zwiedzającymi.

Następnie przejazd do BIELSKA-BIAŁEJ, zwiedzanie Studia Filmów Rysunkowych z mini przeglądem filmów „Bolek i Lolek” oraz „Reksio”.

Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.