Beskidy

Program ramowy

Dzień 1

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych, przejazd do USTRONIA. Wjazd kolejką krzesełkową na Czantorię (opcjonalnie przejście: górna stacja wyciągu-Wielka Czantoria, na której znajduje się wieża widokowa – ok. 30 min w 1 stronę). Następnie zabawa w parku linowym na Równicy. Przejazd do WISŁY, spacer po mieście, gdzie mieszka Mistrz Świata w skokach narciarskich, możliwość zwiedzania Galerii „Sportowe Trofea Adama Małysza”. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, trasa turystyczna na Baranią Górę (1220 m n.p.m.), po drodze odpoczynek w Schronisku Na Przysłopie, powrót Doliną Białej Wisełki, zwiedzanie zapory na Jeziorze Czerniańskim, oraz skoczni narciarskiej im. Adama Małysza, na której od bywają się zawody Pucharu Świata. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Wieczorem proponujemy ognisko z kiełbaskami.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do ISTEBNEJ, pobyt w Chacie Kawuloka – starodawny dom góralski, obecnie muzeum z wystawą zabytkowych sprzętów oraz instrumentów muzycznych zwiedzanie połączone z barwnymi opowieściami oraz grą na zgromadzonych tam instrumentach. Przejazd do KONIAKOWA, wizyta w Muzeum Koronki połączona z opowiadaniem o 200-letniej tradycji koronkarskiej z możliwością zakupu rękodzieła. W drodze powrotnej zwiedzimy Leśny Park Niespodzianek w USTRONIU, gdzie można obserwować z bliska drapieżne ptaki, karmić jelenie i dotknąć muflona. Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie  wycieczki w godzinach wieczornych.