Francja – Paryż, Eurodisneyland

FRANCJA – 5 dni

Paryż – Eurodisneyland

Program ramowy

Dzień 1

Zbiórka uczestników wycieczki, przekroczenie granicy, bezpośredni  przejazd w kierunku Francji.

Dzień 2

Przejazd nocny przez NiemcyPrzyjazd do PARYŻA, zwiedzanie stolicy Francji (pieszo + metro) m.in: Centrum Pompidou, budynek ratuszowy – paryski Hotel de Ville, Katedra Notre Dame de Paris, zwiedzanie kompleksu Palais de Justice z Conciergerie i Saint Chapelle, najstarszy most paryski Pont Neuf, zwiedzanie Luwru – jednego z najbogatszych muzeów na świecie, spacer ogrodami Tuilleries do Placu Concorde, przejazd Łukiem Triumfalnym, obiadokolacja. Przejazd do hotelu, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, ciąg dalszy zwiedzania PARYŻA (pieszo + metro). Przejazd na Plac Vendome ze słynnym hotel Ritz – ostatnie mieszkanie Fryderyka Chopina w Paryżu, Opera Garnier, zwiedzanie Muzeum Perfum i Perfumerii Fragonard, Kościoła Les Invalides – miejsca pochówku sprowadzonych z wyspy Św. Heleny zwłok Napoleona Bonaparte, spacer Polem Marsowym obok Szkoły Militarnej, wjazd na wieżę Eiffla, przejazd w okolice Montmartre, spacer po wzgórzu połączony ze zwiedzaniem Bazyliki Sacre-Coeur, przejście na Plac du Tertre, spacer do słynnego kabaretu Moulin Rouge i Placu Pigalle, obiadokolacja, rejs statkiem po Sekwanie, przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Przyjazd do EURODISNEYLANDU – najpiękniejszego i najbardziej znanego w Europie parku rozrywki dla dzieci i dorosłych. W bajkowej scenerii czekać nas będą atrakcje z różnorodnych krain. Z głównej ulicy pełnej sklepików możemy dotrzeć do następujących regionów: „Fantazji” – baśniowej krainy z zamkiem Śpiącej Królewny, „Pogranicza” – znanego z westernów Dzikiego Zachodu, „Przygody” – krainy poszukiwaczy skarbów i „Wynalazków” – świata technologii i przyszłości. Znajdziemy się w królestwie marzeń i najnowszej techniki, w domu lalek z całego świata i w krainie piratów. Na pewno spotkamy Myszkę Miki i Kaczora Donalda. Będziemy podróżować w czasie i przestrzeni z bohaterami filmów Walta Disneya. Szczególnie polecamy skorzystanie z dużego wyboru karuzel i zapierających dech w piersiach kolejek górskich. W godzinach wieczornych wyjazd do kraju.

Dzień 5

Nocna podróż przez Niemcy. Około południa powrót i zakończenie wycieczki.