Hiszpania – Barcelona

Hiszpania – 8 dni

Avignon – Costa Brava – Barcelona – Blanes – Lloret de Mar – Tossa de Mar – Figueres – Rust

Program ramowy

Dzień 1

Zbiórka uczestników wycieczki, przekroczenie granicy, bezpośredni  przejazd w kierunku Hiszpanii.

Dzień 2

Przejazd nocny przez Niemcy i Francję. Przejazd do AVIGNON – miasta papieży, np.: mury obronne, Most św. Benezeta, Ogrody Biskupów, Katedra Notre Dame des Doms, Pałac Papieży, Mały Pałac, Plac Zegarowy. W godzinach popołudniowych przyjazd na COSTA BRAVA, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 – 5

POBYT W HISZPANII I REALIZACJA PROGRAMU:

– całodzienna wycieczka autokarowa do BARCELONY, ulica Las Ramblas z przepiękną gotycką starówką, perełki Antoniego Gaudiego: Parc Guell, Casa Batllo, Casa Milla i największa z nich – Katedra Sagrada Familia, Kolorowe Fontanny, stadion FC Barcelony „Camp Nou”,

– wycieczka autokarowa do BLANES – słynny na całym świecie, pięknie położony na wysokiej nadmorskiej skarpie ogród botaniczny z ponad trzema tysiącami gatunków drzew, krzewów i roślin kwiatowych. Znajdują się tu różnorodne gatunki kaktusów, palm, przebogata roślinność wodna i wiele innych, pochodzących zarówno z basenu Morza Śródziemnego, jak i innych rejonów świata o podobnym typie klimatu np. Afryka, Kalifornia, Meksyk, Chile, Chiny, Japonia i Australia,

– wypoczynek i zwiedzanie LLORET DE MAR – najpopularniejsza miejscowość wybrzeża Costa Brava z piękną promenadą,

– rejs stateczkiem wzdłuż wybrzeża Costa Brava do miejscowości TOSSA DE MAR, spacer uliczkami Starego Miasta otoczonego średniowiecznymi murami.

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wypoczynek na plaży. W godzinach popołudniowych przejazd do FIGUERES, zwiedzanie MUSEUM SALVADOR DALI, w którym prezentowane są prace jednego z najbardziej niezwykłych artystów XX wieku. Przejazd nocny.

Dzień 7

Rano przyjazd do Rust, całodzienny wypoczynek w „EUROPA PARK” – największy Park rozrywki w Niemczech. Park jest podzielony na strefy według krajów. I tak np. w części rosyjskiej wejdziemy do kosmicznej stacji MIR, a w greckiej wpłyniemy tratwą do starożytnej świątyni. Chlubą Europa Parku jest Silver Star – najwyższa kolejka w Europie o wysokości 73 metrów. Wieczorem wyjazd w dalszą drogę. Przejazd nocny przez Niemcy.

Dzień 8

Przyjazd do Polski, zakończenie wycieczki w godzinach popołudniowych.

………………………………………………………………………

>> POWRÓT DO WYKAZU WYCIECZEK FIRMOWYCH