Karkonosze

Zamek Książ – Szklarska Poręba – Karpacz – Kowary – Kamienna Góra

Program ramowy

Dzień 1

Wyjazd  z miejsca zbiórki w godzinach porannych, przejazd w kierunku WAŁBRZYCHA. Przyjazd do Książa – lekcja muzealna połączona ze zwiedzaniem trzeciego co do wielkości zamku w Polsce po zamku w Malborku i Zamku Królewskim na Wawelu. Następnie przejazd do Szklarskiej Poręby – spacer po miasteczku, trasa turystyczna do Wodospadu Kamieńczyka – najwyższy w Karkonoszach (wys. 27 m), odpoczynek w schronisku. Przyjazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, wejście na teren Karkonoskiego Parku Narodowego, wejście czarnym szlakiem na Kopę pod Śnieżką (czas przejścia ok.2-2,5godz.). Odpoczynek w Schronisku Pod Śnieżką (Dom Śląski) dla chętnych wejście na Śnieżkę  – najwyższy szczyt Karkonoszy 1603 m npm. (czas przejścia ok. 30 min w jedną stronę), Następnie piesze przejście przez Strzechę Akademicką do Schroniska Samotnia – zejście do Karpacza (szlak niebieski, czas przejścia ok. 2-2,5 godz.). Spacer po Karpaczu, m.in.: Świątynia Wang. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie.

Proponujemy trzy atrakcje do wyboru:

  • Przejazd do Karpacza, pobyt w westernowym miasteczku Western City lub lekcja edukacyjna w Leśnym Banku Genów.
  • Przejazd do Piechowic, zwiedzanie huty szkła kryształowego Julia.

Następnie przejazd do Kowar, zwiedzanie Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Przejazd do Kamiennej Góry, zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej „Projekt Arado – Zaginione laboratorium Hitlera”, gdzie odkryjemy tajemnice II wojny św. i zobaczymy unikalne w skali Europy eksponaty – części pocisku V-1 i rakiety V-2, niemieckiego radaru, a nawet niemieckiej enigmy, a to wszystko w Ścisłej Tajemnicy! Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.