Kraków

1 DZIEŃ:
Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych, przejazd do KRAKOWA.
Spacer z przewodnikiem Traktem Królewskim, Via Regia, która biegnie ulicami: Grodzką oraz Kanoniczą, przez Rynek Główny z Kościołem Mariackim, Sukiennicami, dalej ulicą Floriańską do Barbakanu. Czas wolny w okolicy Rynku. Następnie udamy się do Muzeum Sztuki i techniki Japońskiej Manggha: powstałe z inicjatywy Andrzeja Wajdy oraz jego żony centrum powstało dla zbiorów dawnej sztuki japońskiej Muzeum Narodowego w Krakowie. Nowoczesna budowla oraz ogrody japońskiej sąsiadują bezpośrednio z Wisłą. W salach wystawowych zobaczymy japońską sztukę współczesną. Powrót na obiadokolację oraz nocleg do miejsca zakwaterowania.

2 DZIEŃ:
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na dalsze zwiedzanie miasta. Rozpoczniemy od Zamku Królewskiego na Wawelu, zobaczymy m.in.: Dziedziniec, Katedrę, Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta, komnaty królewskie. Następnie przejazd autokarem do Wieliczki. Zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowej Kopalni Soli, która stanowi jedyny obiekt górniczy na świecie, czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej. Obiad na terenie kopalni. Wyjazd w drogę powrotną . Zakończenie wycieczki w godzinach popołudniowych.
Opcja: w miejscu wycieczki do Kopalni soli w Wieliczce możemy zwiedzić Opactwo Benedyktynów w Tyńcu – dawna stolica biskupstwa.