Kraków

Program ramowy

Dzień 1

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych, wyjazd w kierunku Krakowa. Przyjazd do KRAKOWA, spacer Trasą KrólewskąVia regia, która biegnie ulicami: Grodzką oraz Kanoniczą, przez Rynek Główny, ulicą Floriańską przez Bramę Floriańską koło Barbakanu. Zwiedzanie Rynku Głównego z Kościołem Mariackim, Sukiennicami.

Wizyta w Teatrze Współczesnym na wybranym przedstawieniu (czas trwania: 70 min). Po przedstawieniu udział w 20 minowych zajęciach teatralnych z aktorami.

Następnie zwiedzanie Podziemi Krakowskiego Rynku z przewodnikiem (w dwóch grupach). Trasa „Śladami Europejskiej Tożsamości Krakowa”, gdzie zobaczymy średniowieczny Kraków oraz  jego ponad 800-letnią tradycję handlu i rzemiosła (czas zwiedzania ok. 1,5 godziny).

Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu.

Warsztaty/lekcja edukacyjna w Ogrodzie Doświadczeń w Krakowie na terenie którego znajduje się 60 urządzeń edukacyjnych z zakresu optyki, akustyki i mechaniki, doskonały obszar do zabawy, relaksu i nauki.

Następnie wizyta w  Muzeum Armii Krajowej – warsztaty połączone z grą terenową  „Zostań asem wywiadu”.  W programie zajęć uczestnicy przekonają się jak wielkie znaczenie dla przebiegu II wojny światowej miała działalność polskiego wywiadu. Poznają biografie wybitnych agentów, a także poznają dokonania najbardziej znanych polskich kryptologów, którzy złamali kod niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma.

Wyjazd w kierunku powrotnym, zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.