Kraków – Zakopane – Wieliczka

3 dni

Program ramowy

Dzień 1

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do KRAKOWA, zwiedzanie Katedry na Wawelu, Grobów Królewskich, dzwonu Zygmunta oraz Smoka Wawelskiego. Następnie spacer Trasą KrólewskąVia regia, która biegnie ulicami: Grodzką oraz Kanoniczą, przez Rynek Główny, ulicą Floriańską przez Bramę Floriańską koło Barbakanu, następnie Plac Matejki. Zwiedzanie Rynku Głównego z Kościołem Mariackim, Sukiennicami. Następnie zwiedzanie Podziemi Krakowskiego Rynku z przewodnikiem – trasa „Śladami Europejskiej Tożsamości Krakowa”, gdzie zobaczymy średniowieczny Kraków oraz  jego ponad 800-letnią tradycję handlu i rzemiosła (czas zwiedzania ok. 1,5 godziny). Przejazd do pensjonatu w okolicach Zakopanego, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem górskim i wejście na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego, spacer na Rusinową Polanę – przepiękną dolinę, nieopodal Sanktuarium na Wiktorówkach, w części reglowej Tatr Wysokich. Z Polany rozciąga się jedna z najładniejszych panoram na Tatry Wysokie i Bielskie. W miesiącach letnich, można spotkać tam pasące się owce, a w bacówce położonej na Polanie podejrzeć jak wytwarza się oscypki. Przejazd do ZAKOPANEGO, gdzie zobaczymy Wielką Krokiew – odbywają się tam zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, następnie spacer po Krupówkach. Następnie wjazd kolejka zębatą na Gubałówkę.

Jeśli czas pozwoli wizyta w Muzeum Tatrzańskim – najstarszym muzeum regionalnym w Polsce.

Wieczorem możliwość zorganizowania ogniska turystycznego z pieczeniem kiełbasek, nocleg.

Dla chętnych proponujemy spektakl w Teatrze Witkacego, w zależności od aktualnego repertuaru.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z pensjonatu. Wizyta w Izbie Regionalnej „U Gąsienicy” w Murzasichle – w tradycyjnej chałupie góralskiej – połączona z opowieściami o pierwszych osadnikach, zwyczajach pasterskich, zbójnikach, muzyce i stroju przeplatane grą na różnych instrumentach, pokazem tańca i humoru góralskiego. Przejazd w kierunku WIELICZKI, zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowej Kopalni Soli – Trasa górnicza, która stanowi jedyny obiekt górniczy na świecie, czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej. Wyjazd w kierunku powrotnym. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.