Chorwacja

– 7 dni

Program ramowy

1 dzień

Zbiórka uczestników wycieczki, przekroczenie granicy. Przejazd przez Czechy, Austrię. Przyjazd do Chorwacji na obiadokolację i nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie Parku Narodowego KRKA. Park położony jest na terenie ukształtowanym przez rzekę o tej samej nazwie. Kilkugodzinny spacer trasą pieszą, dla chętnych – kąpiel pod wodospadem. SIBENIK – zwiedzanie historycznego centrum miasta, wejście do jednej z najpiękniejszych budowli Dalmacji, jaką jest renesansowa katedra św. Jakuba wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Przyjazd do DUBROWNIKA, zwanego „Perłą Adriatyku”.  Zwiedzanie pięknej kamiennej Starówki, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, otoczonej najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie, m.in. Brama Pile, Studnia Onufrego, Wielka Fontanna Onufrego klasztor ranciszkanów z XIV w., najstarsza apteka w Europie, katedra, Pałac Rektorów i czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Wypoczynek oraz plażowanie. Możliwość skorzystania fakultatywnie z wycieczki morskiej „FISH PICNIC” (połączonej z kąpielom, plażowaniem, smażoną ryba i  winem). Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

Śniadanie. TROGIR  – „perełka Chorwacji”, m.in.: zobaczymy katedrę św. Wawrzyńca w stylu weneckim, budowaną przez cztery wieki, loggia, kościół św. Jana Chrzciciela, stare mury okalające starówkę, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. SPLIT: zwiedzanie Starego Miasta, m.in. Pałac Dioklecjana – jedna z najwspanialszych, zachowanych do dziś budowli z czasów imperium rzymskiego, Ratusz, „pusti me da prodem” – jedna z najwęższych ulic w Europie, malowniczy port. Spacer po promenadzie nadmorskiej. Powrót na obiadokolację i nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Park Narodowy PLITVICKIE JEZIORA, obejmujący 16 jezior połączonych 92 malowniczymi wodospadami i kaskadami, położonych tarasowo na długości 7 km, otoczonych lasem i kamiennymi wzgórzami. Park został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO już w 1979 r. Trasa spaceru od 4-6 godzin. Wyjazd do Polski.

7 dzień

Zakończenie wycieczki w godzinach popołudniowych.