Pieniny

Niedzica – Wąwóz Homole – Krościenko – Trzy Korony – Spływ Dunajcem – Szczawnica

Program ramowy

Dzień 1

Wyjazd  z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do Niedzicy, zwiedzanie XV-wiecznego zamku rycerskiego, w którym więziono Janosika. Następnie zwiedzanie zapory wodnej na Jeziorze Czorsztyńskim połączone z „sesją fotograficzną” na tle malowidła przestrzennego Moc Żywiołów. Możliwość zwiedzania od wewnątrz Elektrowni Wodnej (m.in. balkon widokowy oraz hala maszyn, czas zwiedzania ok. 1 godz.). Istnieje również możliwość rejsu po Jeziorze Czorsztyńskim. Opcje do wyboru.

Przejazd do Jaworek i trasa spacerowa w Małe Pieniny, zwiedzanie rezerwatu Homole – jednego z najbardziej urokliwych zakątków Pienin. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja. Wieczorem proponujemy ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do centrum Krościenka. Całodzienna wędrówka po Pienińskim Parku Narodowym, trasa na Trzy Korony i Sokolicę z przepięknymi widokami na przełom Dunajca i Słowację. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na przystań flisacką – spływ przełomem Dunajca na trasie Sromowce – Szczawnica  (około 2 godz. 15 min.) Następnie spacer po Szczawnicy, dla chętnych wjazd kolejką linową na Palenicę, skąd rozciąga się piękny widok na całe Pieniny (możliwość zabawy na sztucznym torze saneczkowym).

W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.