Radzionków, Krasiejów

Najpierw upieczemy swój własny chleb.

A potem przeniesiemy się do epoki dinozaurów i poznamy dzieje nasze planety!

Ramowy program

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych, przejazd do RADZIONKOWA, zwiedzanie Muzeum Chleba – jedynego w Polsce połączone z formowaniem ciasta przez uczestników wycieczki i wypiekiem bułek.

Przejazd do KRASIEJOWA. Zwiedzanie Jura Parku – jednengo z największych tego typu parków nauki i rozrywki w Europie. Na miejscu m.in.:

  • podróż przez Tunel Czasu – przejażdżka pociągiem 300 m tunelem, który jest zarazem kinem 3D, na filmie oglądanym przez specjalne okulary poznamy dzieje Ziemi,
  • spacer ścieżką edukacyjną przez teren wyrobiska, gdzie odkryte zostały szkielety prehistorycznych zwierząt, a później prowadzone były badania paleontologiczne. Ścieżka ma długość około 1500 m., prowadzi przez rożne epoki m.in. trias, jura, kreda, podziwiać można ponad 70 gatunków gazów i płazów – ponad 200 figur naturalnych wielkości! Czas zwiedzania ścieżki z przewodnikiem wynosi od 1,5 do 2 godzin,
  • oceanarium – kino 5D, które wygląda jak najprawdziwsze oceanarium, zobaczyć można prehistoryczne życie wodne, ówczesne ryby i gady naturalnych wielkości.
  • Park rozrywki, karuzele, kolejka, trampoliny, plac zabaw.

Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.