Warszawa

1 dzień
Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.
Przejazd do Warszawy, zwiedzimy m.in. Zamek Królewski, Stare i Nowe Miasto: Plac Zamkowy – Kolumna Zygmunta, ul. Świętojańska, Archikatedra Św. Jana, mury miejskie, pomniki: Małego Powstańca i Szewca Jana Kilińskiego, ulica Freta, ulica Długa, plac Krasińskich. Krakowskie Przedmieście i okolice: spacer m.in. pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, Hotel Bristol, Uniwersytet Warszawski, kościół Św. Krzyża, pomnik Mikołaja Kopernika, Zachęta, Grób Nieznanego Żołnierza – zmiana warty, Ogród Saski, Teatr Wielki Opery i Baletu, Pałac Kultury i Nauki. Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, które upamiętnia największą akcję zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie podczas II wojny światowej. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie
Wizyta w Centrum Nauki Kopernik gdzie można poznać prawa nauki i samodzielnie przeprowadzać doświadczenia na interaktywnych wystawach. Następnie zapraszamy na spacer po Łazienkach Królewskich, zwiedzanie z zewnątrz: Pałac na Wyspie, Wielka Oficyna, Pałac Myślewicki, Teatr na Wyspie, Stara Pomarańczarnia, pomnik Fryderyka Chopina, Belweder. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie
Przejazd autokarem do Wilanowa, zwiedzanie Pałacu w Wilanowie z zewnątrz – była siedziba Króla Jana III Sobieskiego. Możliwość zorganizowania na miejscu zajęć edukacyjnych. Na koniec wycieczki zapraszamy na spacer z przewodnikiem po warszawskich Powązkach.
Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych
Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.