Zakopane

 Gubałówka – Dolina Kościeliska – Murzasichle – Rusinowa Polana

Program ramowy

Dzień 1

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do ZAKOPANEGO, wjazd kolejką na Gubałówkę (1123 m.) skąd rozciąga się piękny widok na miasto i panoramę Tatr z charakterystycznym Giewontem. Spacer z pilotem po Krupówkach, zwiedzanie zabytkowego kościółka i cmentarza na Pęksowym Brzyzku. Wjazd kolejką linową na Wielką Krokiew, gdzie odbywają się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem górskim i wejście na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego, piesze przejście malowniczą Doliną Kościeliską, w której zboczach, bocznych dolinach i wąwozach ukryte są wejścia do wielu jaskiń, dla chętnych Jaskinia Mroźna – fragment dawnego, podziemnego przepływu Potoku Kościeliskiego, pobyt w Schronisku PTTK na Hali Ornak (1100 m). Przejazd do Aquaparku w Zakopanem 2-godzinny pobyt z atrakcjami tj.: baseny i zjeżdżalnie, jacuzzi czy ‚dzika rzeka’. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Wieczorem proponujemy: wizytę w Izbie Regionalnej „U Gąsienicy” w Murzasichlu – tradycyjnej chałupie góralskiej, połączoną z opowieściami o pierwszych osadnikach, zwyczajach pasterskich, zbójnikach, muzyce i stroju, przeplatane grą na różnych instrumentach, pokazem tańca i humorem góralskim.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie, spotkanie z przewodnikiem górskim i wejście na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego, trasa spacerowa na Rusinową Polanę – przepiękną dolinę, nieopodal Sanktuarium na Wiktorówkach, w części reglowej Tatr Wysokich. Z Polany rozciąga się jedna z najładniejszych panoram na Tatry Wysokie i Bielskie. W miesiącach letnich, można spotkać tam pasące się owce, a w bacówce położonej na Polanie podejrzeć jak wytwarza się  m.in. oscypki. Przejazd do centrum, zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego – najstarszego muzeum regionalnego w Polsce. Czas wolny na Krupówkach na zakup pamiątek. Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.