Zakopane – Słowacja

Program ramowy

1 dzień

Zbiórka uczestników wycieczki w godzinach porannych. Przejazd do ZAKOPANEGO. Spacer po Krupówkach, dla chętnych wjazd na Gubałówkę, skąd rozciąga się piękny widok na miasto i panoramę Tatr z charakterystycznym Giewontem. Następnie zwiedzanie Willi Atma, zabytkowego kościółka i cmentarza na Pęksowym Brzyzku, spoczywają tam „ludzie gór” – zasłużeni dla miasta, kultury Polskiej i Tatr. Zobaczymy także Wielką Krokiew – skocznię narciarską, gdzie odbywają się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja. Wieczorem proponujemy wizytę w Izbie Regionalnej „U Gąsienicy” w Murzasichlu – tradycyjnej chałupie góralskiej połączona z opowieściami o pierwszych osadnikach, zwyczajach pasterskich, zbójnikach, muzyce i stroju przeplatane grą na różnych instrumentach, pokazem tańca i humorem góralskim.

2 dzień

Śniadanie, przejazd do KOŚCIELISKA, zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, przejście Doliną Kościeliską – najpiękniejszą doliną Tatr Zachodnich (na trasie istnieje mozliwoścć zwiedzania Jaskini Mroźnej), spacer do schroniska PTTK na Hali Ornak. By dać odpocząć zarówno ciału, jak i duszy, polecamy pobyt w jednym z najlepiej wyposażonych kompleksów termalnych w Polsce i największego na Podhalu – TERMY CHOCHOŁOWSKIE. Imponująca łączna przestrzeń lustra wody (3000 m²), mnogość atrakcji (w tym zjeżdżalnie, plaża, grota solna, saunarium) i szum pobliskiej rzeki Dunajec to tylko kilka z atutów tego miejsca. Powrót do hotelu, kolację grillową w szałasie góralskim połączoną z zabawą przy muzyce regionalnej.

3 dzień

Śniadanie, przejazd na Słowację. Wejście na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego z przewodnikiem, spacer niebieskim szlakiem w kierunku Popradskiego Plesa, po drodze zwiedzanie symbolicznego cmentarza ofiar gór, powrót czerwonym szlakiem do SERBSKIEGO PLESA (czas przejścia z pobytem w schronisku ok. 4-5 godz., trasa łatwa). Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.